Рада передала в користування Вселенського патріархату Андріївську церкву

18 жовтня 2018 11:56

У передачі церкви Константинополю немає жодного міжцерковного конфлікту, заявив Парубій

Верховна Рада передала в постійне користування Вселенського патріархату Андріївську церкву. Даний законопроект підтримали 237 народних депутатів.

Прийнятий закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" створює умови для здійснення Церквою Вселенського патріархату богослужінь в Україні та забезпечення реалізації прав громадян на вільне віросповідання.

Законом встановлено, що Андріївська церква, яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'ятником архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

"Своїм рішенням Верховна Рада відновлює Ставропігію Вселенського патріарха в Києві і нову Ставропігію, яка буде виконувати роль резиденції Патріарха Варфоломія, і представництвом Вселенської Константинопольської церкви стане Андріївський храм на Андріївському узвозі в Києві. Андріївська Церква залишається у власності держави. Але тепер ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо Ставропігію Церкви-Матері Вселенській патріархії в Києві. Тут немає жодного міжцерковного конфлікту", – сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Нагадаємо,нещодавнопрезидентУкраїниПетроПорошенкозапропонувавпередатиАндріївську церквувКиєвіВселенськогопатріархату.ВінвнісвРадувідповіднийзаконопроект.Цесвогородусимволічнийжесттого,щосвятийАндрійсвого часухрестивУкраїну.Усвоючергуглавадержавизаявив,щорішенняпропередачу АндріївськоїцерквивКиєвівпостійне користуванняВселенськогопатріархаузгодили з церковними ієрархами в Україні.

УсвоючергупредстоятельУкраїнськоїавтокефальноїправославноїцерквиМакарійзаявив,щоУкраїна жертвує Андріївську церкву Вселенському патріарху.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти