Рада відстрочила "єврореформу" прокуратури

21 квітня 2015, 17:00

Закон "Про прокуратуру" набуде чинності 15 липня

Верховна Рада ухвалила проект закону №2665 "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" (щодо відстрочки набуття чинності)".

Реклама

Документ за основу та в цілому підтримали 249 народних депутатів.

Таким чином, парламент відстрочив набуття чинності нового закону про прокуратуру до 15 липня 2015 року.

Як повідомлялося, 9 квітня парламентарії не змогли відстрочити набуття чинності Закону України "Про прокуратуру". За це рішення проголосував 191 нардеп із необхідних 226. За словами Луценка, термін дії закону необхідно було відстрочити, оскільки реформи місцевих прокуратур не відбулися. На думку Луценка, наслідком неотсрочкі цього закону може стати "правовий хаос", тому що за кілька тижнів провести реформи неможливо.

Нагадаємо, закон України "Про прокуратуру" був прийнятий українським парламентом 14 жовтня 2014-го. Одне з його ключових положень цього закону досить реформаторське – позбавлення прокуратури функцію загального нагляду. Плюс – цілий ряд інших змін, у тому числі створення системи органів прокурорського самоврядування, введення особливого порядку призначення прокурорів на посади тощо.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Реклама

Тоді на прийнятті цього закону наполягали як одного з євроінтеграційних та необхідних для підписання Угоди про Асоціацію. Вступити він повинен був чинності вже 25 квітня. Але, як з'ясувалося, зараз на такі глобальні реформи у країни банально немає грошей, тому трьома нардепами на чолі з керівником фракції БПП Юрієм Луценком був внесений законопроект про відстрочення його дії ще на півроку.

Як наголошується в пояснювальній записці, необхідність відстрочки пов'язана як з наявністю численних недоліків та неузгодженостей суто технічного характеру, так і відсутністю відповідних процедурних механізмів, що ускладнює, а то й унеможливлює втілення положень нового закону в життя.

Автори законопроекту зазначають, що закон в цілому набуває чинності з 25 квітня цього року, а внесення відповідних змін до законодавства вимагає певного часу. Крім того, реалізація його положень потребує значних витрат з Державного бюджету (так, наприклад, за приблизними розрахунками на створення та забезпечення діяльності місцевих прокуратур знадобиться близько 40 мільйонів гривень), відзначають нардепи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти