Рада відкрила доступ до архівів комуністичних репресивних органів

9 квітня 2015, 14:26

Всі архіви пропонується перенести в спеціалізований галузевий держархів

Верховна Рада прийняла урядовий закон про доступ до архівів репресивних органів комуністично-тоталітарного режиму 1917-1991 рр..

Реклама

На підтримку законопроекту проголосував 261 народний депутат.

Представляючи проект закону, директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що закон передбачає, що "документи репресивних органів Радянського Союзу мають особливий статус і доступ до них не може бути обмежений".

"Закон передбачає, що ці архівні документи будуть передані з ведення сучасних спецслужб в історичний Інститут національної пам'яті", – сказав він.

В'ятрович також зазначив, що подібні закони діють на території всіх посткомуністичних країн, і прийняття цього закону є виконанням рекомендацій Комітету міністрів Ради ЄС щодо України ще від 2000 року.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова
Реклама

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою законопроекту є забезпечення відкритості архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, створення механізмів реалізації права кожного на доступ до такої архівної інформації шляхом: визначення поняття репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, визначення режиму доступу до зазначеної архівної інформації, встановлення виключного переліку підстав обмеження доступу до такої архівної інформації, встановлення відповідальності за необґрунтоване віднесення такої архівної інформації до інформації з обмеженим доступом, її ненадання, неправомірну відмову в наданні, неповне надання архівної інформації і т.п.

"Пропонується також здійснити передачу документів та інших носіїв архівної інформації репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в спеціалізований галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті з архівних підрозділів сучасних правоохоронних органів і спецслужб України з метою звільнення останніх від здійснення непередбачених законодавством України функцій", – йдеться в записці.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти