Рада відмовилася звільняти "безстрокових" контрактників

18 жовтня 2016, 16:58

Парламент не зміг подолати вето президента, голосів не вистачило навіть на направлення законопроекту на доопрацювання

Верховна Рада України не змогла подолати вето президента України на закон №4689 про звільнення "безстрокових" контрактників і, фактично, відхилила даний законодавчий акт, передає телеканал "112 Україна".

Реклама

Так, за подолання вето глави держави проголосували лише 82 народних депутати при 300 мінімально необхідних. Пропозиція спікера парламенту Андрія Парубія направити законодавчий акт на доопрацювання в профільний комітет набрало 149 голосів "за" при мінімумі в 226 голосів. Таким чином, закон вважається відхиленим.

У той же час глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський заявив, що з завтрашнього дня в Раду буде внесений новий законопроект, який дозволить вирішити проблему військовослужбовців, які уклали контракти на час дії особливого періоду.

Нагадаємо, 12 липня Верховна Рада прийняла закон, яким дозволила військовослужбовцям Збройних сил України (ЗСУ), які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти контракт або ж достроково розірвати його.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт з ЗСУ під час дії особливого періоду, отримують право переукладати його терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мали б право достроково припинити його дію або ж, при наявності вислуги не менше 18 місяців військової служби, звільнитися з ЗСУ.

Реклама

27 вересня Президент України Петро Порошенко застосував право вето до цього закону з пропозицією його відхилити. На думку глави держави, цей законодавчий акт в проголосованій редакції не може бути підписаний, оскільки реалізація запропонованих ним положень матиме вкрай негативні наслідки для обороноздатності України.

В тренді
РФ припинила гучно брязкати зброєю, але все може змінитися в один момент – Кулеба

У своїх пропозиціях Порошенко вказує, що згідно із законом №4689 право на звільнення з військової служби в ЗСУ одночасно отримають близько 57 тис. військовослужбовців. Крім того, з військової служби повинні бути звільнені в 2016 році ще близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

На засіданні члени профільного комітету погодилися з думкою верховного головнокомандувача, що майже одночасне звільнення з військової служби близько 78 тис. військових призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом ЗСУ, а це вкрай негативно вплине на їх боєздатність.

У той же час існуючі темпи прийняття українців на військову службу за контрактом (близько 6 тис. осіб щомісяця) не дозволять в найближчій перспективі повноцінно замінити звільнених військовослужбовців. При цьому більшість військових, які будуть прийняті на військову службу за контрактом, не матимуть бойового досвіду і відповідного рівня підготовки, що потребують додаткового часу та значних фінансових ресурсів для їх придбання.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти