Рада визначила порядок зміни підпорядкованості релігійних громад

17 січня 2019 12:50

Якщо прихід Московського патріархату захоче до ПЦУ, то громада вирішує це на загальних зборах

Реклама

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект №4128-Д, яким визначається порядок підпорядкованості релігійних громад в Україні (наприклад, перехід до Православної церкви України). За відповідний документ про внесення змін до законодавства проголосували 229 народних депутатів.

Так, прийнятим законом визначається, що релігійна громада приймає нових або виключає діючих членів громади на свій розсуд, як це встановлено її внутрішнім статутом. Рішення ж про зміну підпорядкованості громади (наприклад, перехід з Московського патріархату до ПЦУ) приймається загальними зборами цієї релігійної громади (не менше двома третинами членів). Зміну підпорядкованості члени громади, які підтримали таке рішення, закріплюють підписами.

Частина громади, яка не погодилася з перепідпорядкуванням, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником (користувачем).

Читайте також: На Прикарпатті перша громада перейшла до ПЦУ

Реклама

Водночас, як пояснив один з ініціаторів законопроекту народний депутат Віктор Єленський, що в разі зміни підпорядкованості, накладається мораторій на відчуження церковного майна, поки ця процедура не завершиться юридично.

"Ще раз хочу підкреслити: це закон для всіх релігійних громад. Цей закон передбачає, що ті непорозуміння, які виникають при зміні релігійною громадою своєї релігійної підпорядкованості, будуть багато в чому мінімізовані", – пояснив він.

Тепер релігійна громада, яка вирішила змінити підпорядкованість, повинна повідомити про це до центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, а в Автономній Республіці Крим – Рада міністрів АРК

Нагадаємо, що процес переходу парафій Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви набирає обертів. Загальна кількість парафій УПЦ МП, які увійшли в ПЦУ, перевищило 80. Вінницька область лідирує за кількістю переходів громад до нової церкви України.

Як відомо, що 6 січня в Стамбулі на Фанарі в храмі Святого Георгія вселенський патріарх Варфоломій вручив Епіфанію предстоятелю ПЦУ Томос для Православної церкви України.

Реклама

У тексті Томосу йдеться: "Цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо і проголошуємо встановлену в межах території України Автокефальну Церкву нашою духовною дочкою і закликаємо всі світові Православні Церкви визнавати її як сестру і згадувати під ім'ям "Святійша Церква України", як має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами держави; вже існуючі відтепер підпорядковуються, згідно з порядком, Вселенського Престолу, який має канонічні повноваження в діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української держави".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти