Рада визначила, хто тепер буде займатися дорогами місцевого значення

17 листопада 2016, 17:43

Борис Васильківський

Закон почне працювати тоді ж, коли і Державний дорожній фонд – з 1 січня 2018 року

Верховна Рада України сьогодні, 17 листопада, прийняла закон про децентралізацію системи управління дорожнім господарством, що передбачає передачу доріг місцевого значення в управління місцевим органам влади. Відповідна інформація оприлюднена на офіційному порталі Верховної Ради.

Реклама

Так, "за" ухвалення за основу і в цілому законопроекту №0954 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування" проголосували 248 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Законопроект представив глава парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич.

У законі йдеться про передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") в управління місцевим органам влади.

Зокрема, прийнятий сьогодні закон вносить зміни в ст.6 Закону України "Про автомобільні дороги", визначаючи, що державну політику і стратегію розвитку всіх видів автомобільних доріг на території України здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства.

Реклама

Разом з тим, закон визначає, що експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування та інших видів автомобільних доріг може здійснюватися на основі довгострокових (до семи років) договорів (контрактів) про утримання автомобільних доріг загального користування за принципом забезпечення їх експлуатаційного стану відповідно до нормативно-правових актів, норм і стандартів.

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Закон вступить в силу з 1 січня 2018 року – разом з законом про створення Державного дорожнього фонду, який Рада також прийняла сьогодні, 17 листопада.

Напонмім, Мінінфраструктури ще в травні 2015 року заявило про намір просити Мінфін направляти всі кошти від акцизного збору з продажу палива в 2016 році в Дорожній фонд, тоді як в даний час більшість таких коштів спрямовується до загального фонду держбюджету замість цільового спрямування на утримання і ремонт дорожньої мережі.

"Якщо на дороги направити всі ті гроші, які ми збираємо від акцизу, цього буде достатньо, щоб покрити Україну якісними дорогами", – зазначав тоді глава міністерства Андрій Пивоварський.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти