Рада остаточно змінила закон про прокуратуру за рекомендацією МВФ

18 лютого 2016, 17:27

Сергій Остапенко

Зміни стосуються прозорості роботи Антикорупційної прокуратури

Верховна Рада прийняла закон №40500 "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду".

Реклама

У другому читанні документ був прийнятий 302 голосами народних депутатів.

Законом передбачається вдосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості діяльності конкурсної комісії з призначення на адміністративні посади і посади прокурорів в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

Крім того, згідно з документом, членами конкурсної комісії, які здійснюватимуть організацію проведення конкурсу з призначенням на адміністративні посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі, можуть бути особи з "бездоганною діловою репутацією, високими професійними і моральними якостями, громадським авторитетом, а також значним досвідом діяльності в сфері запобігання або протидії корупції".

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Згідно із запропонованими змінами, генеральний прокурор України матиме повноваження на призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника і заступника її керівника. Глава антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади, в прокуратурі, при цьому конкурсна комісія буде подавати лише по одній кандидатурі на кожну з посад. Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури також надається право приймати на роботу і звільняти співробітників, які не є прокурорами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти