Рада не підтримала законопроект про дозвіл на "прослушку" для НАБУ і ДБР

19 вересня 2019 19:29

Законопроект відправили на доопрацювання в профільний комітет парламенту

Верховна Рада, яка раніше спростила життя малому бізнесу,

Реклама

не підтримала у другому читанні і в цілому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства" (реєстраційний номер 1009).

За прийняття закону віддали свої голоси лише 196 народних депутатів при необхідному мінімумі 226.

Парламент 242 голосами проголосував за направлення даного законопроекту на доопрацювання в профільний комітет.

Даним законопроектом передбачалося дозволити Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) і Державному бюро розслідувань (ДБР) самостійно проводити "прослушку". Як відомо, на сьогодні це здійснюється тільки через Службу безпеки України.

Реклама

Документ повинен скасувати так звані "поправки Лозового", що стосуються термінів досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскаржити повідомлення про підозру.

Змінами також передбачалося дозволити слідчим і прокурорам призначати експертизи, а стороні захисту (адвокатам) – самостійно долучати експертів.

Законопроектом скасовується державна монополія на експертизи у кримінальних справах.

Документом вносилися зміни до Кримінального процесуального кодексу України та пов'язані з цим зміни в закони "Про статус народного депутата України", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про судову експертизу", "Про радіочастотний ресурс України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій"

Законопроектом передбачалося, що обшук або огляд особистих речей і багажу, транспорту, житлового чи службового приміщення народного депутата, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також застосування інших заходів, які відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата, допускаються тільки в разі, якщо генеральним прокурором або особою, яка виконує його обов'язки, погоджено вчинення такої дії і якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

В тренді
Нардеп від "Слуги народу" сфотографувався перед Капітолієм в пляжних шльопанцях і з прапором в руках (фото)
Андрій Клочко в США. Колаж: "Сьогодні"
Реклама

Проект закону містить норму, згідно з якою скасовувати незаконні і необґрунтовані постанови детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) може генеральний прокурор або особа, яка виконує його обов'язки, або керівник САП.

Під час розгляду цього законопроекту на вечірньому засіданні кілька фракцій парламенту вимагали від голови Верховної Ради оголосити перерву.

Після оголошення Дмитром Разумковим півгодинної перерви, кілька десятків депутатів від "Слуги народу" зібралися біля президії парламенту і щось обговорювали зі спікером і першим віце-спікером Русланом Стефанчуком.

Потім, коли парламент продовжив свою роботу і проходило голосування за законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства (№1009), в сесійній залі виникла дискусія з приводу нерезультативного голосування.

Разумков буквально за кілька секунд перед висвітленням результатів голосування, які, як було зрозуміло, будуть негативними, зупинив голосування, але на табло вже висвітилося 196 голосів "за", а для прийняття закону необхідно мінімум 226.

Реклама

Одні депутати пояснювали, що у фракції "Слуга народу" не хочуть голосувати за закон, яким передбачено надати право НАБУ і ДБР на проведення негласних слідчих дій.

Інші заявляли, що нібито законопроект не підтримується провладною фракцією через дозвіл на проведення обшуків народних депутатів.

Рада направила в КСУ законопроект про призначення президентом голів НАБУ і ДБР.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти