Засідання Верховної Ради: Гройсман закрив засідання (онлайн репортаж завершено)

2 грудня 2014, 20:17

Яценюк каже про те, що втомлена війною країна потребує радикальних змін і реформ

20.17 Гройсман закрив засідання Ради й оголосив, що наступне відбудеться у четвер о 10.00.

Реклама

20.15 Гройсман заявив, що буде проведено службове розслідування у зв'язку з тим, що біографічні дані Ващевського, які роздали депутатам, не відповідають істині.

20.13 Члени попереднього складу кабміну звільнені.

20.12 Під бурхливі оплески Гройсман починає процедуру звільнення попереднього Кабміну.

20.08 "У нас історичний шанс створити нову Україну, і ми цей шанс не просто використовуємо, ми його здійснимо", – сказав перед зачитуванням присяги Яценюк.
Весь Кабмін під час присяги встав.

Реклама

20.06 Прем'єр-міністр Яценюк читає присягу, яку потім підпишуть усі міністри.

20.05 Парламент проголосував за міністрів пакетом. 228 – "ЗА", 1 – "ПРОТИ", 30 – "УТРИМАЛИСЯ", 20 – "НЕ ГОЛОСУВАЛИ". Призначення нового кабміну зустріли вставанням і бурхливими тривалими оплесками.

20.01 223 депутати проголосували "ЗА". Обговорення триває. Сюмар каже, що занепокоєння викликає Міністерство інформполітики, тому просить викликати міністра для обговорення.

19.56 Подання міністрів завершилося. Гройсман ставить на голосування пропозицію про припинення обговорення кандидатур.

19.55 "Всі кандидати, які зараз подані, під кожною кандидатурою я підписуюсь", – сказав Яценюк. Говорячи про провокації проти Ващинського, він зазначив: "Нехай йде і працює".

Реклама

"Не будемо працювати нормально, ваша можливість змінювати уряд", – заявив Яценюк, наголосивши, що кожен міністр повинен буде відповідати за свою зону.

19.53 "Перед Павлом Дмитровичем разом з Президентом і парламентом проведення судової реформи. Це наше спільне завдання", – сказав Яценюк, представляючи Павла Петренка – кандидата на посаду міністра юстиції.

19.51 Кандидат на посаду глави Мінфіну Наталя Яресько. "Я був вражений підходом Наталії. Цей підхід – збалансувати державні кошти", сказав Яценюк. Він зазначив, що вони працюватимуть над бюджетом, податками, принципом фіскальної справедливості.

19.49 Павло Розенко – кандидат на посаду міністра соціальної політики. "У нього немає зв'язків з українською фармацевтичною мафією і тому я прошу його підтримати!", – резюмував Яценюк. "Він робитиме все для того, щоб знищити корупційну складову у трьох фондах, які зараз існують. Я розраховую на Павла", – зазначив Яценюк.

19.43 "Це чоловік, який керував міністерством у Грузії протягом двох років. Це людина, яка провела радикальні реформи в Грузії. Це людина, яка стала громадянином України. І це людина, яка здійснить радикальні реформи для України", – сказав Яценюк, представляючи Олесандра Квіташвілі (кандидат на посаду глави МОЗ) .

Реклама

19.24. До Зубка не було питань. Немає питань і до Ганни Онищенко, передбачуваному міністру Кабінету міністрів – виступати вона також не стала

Олексій Павленко, кандидат на пост міністра аграрної політики і продовольства зізнався, що прийшов сюди для того, щоб "зробити щось таке, щоб увійти в історію".

"Ми працюємо з великими корпораціями. Дорожня карта вже прописана. Основне питання зараз це питання прийняття європейських норм і європейських стандартів"

Я пішов з красивого бізнесу. Я розумію. що роблять на землі, що роблять селяни і що відбувається в бізнесі. Дорожня карта вже прописана з чіткими показниками ефективності. Основне – це відкриття ринків, зокрема землі.

Юрій Береза закликав не ганьбитися перед українським народом і пресою і не відхилятися від обговорення уряду. "Якщо ми не обговорюємо уряд, давайте припинимо", – запропонував він.

Павленко: "Буде бізнес на селі – будуть робочі місця".

18.58. Вощевський – на посаду віце-прем'єра: "Головне – служити народу України".

Найєм поцікавився, що він нібито спробував вкрасти. "Це правда?" "Я це розглядаю як провокацію. Жодної спроби вкрасти у мене не було!", – Підкреслив він.

"Гола і боса у нас сьогодні "Укрзалізниця". Її потрібно реформувати! Але для цього потрібно залучати серйозних інвесторів, тому що це ключова галузь", – сказав він.

"Кнопкодавство" у Раді:

b33sf-iccaadqum

Фото: Hromadske.TV ‏

18.32. Парламент підтримав рішення голосувати пакетом, зараз йде обговорення від фракцій.

Читайте на тему: Як зміниться Кабмін: Інфографіка і досьє майбутніх міністрів 

18.24. Гройсман: Я ставлю на голосування постанову про формування Кабінету міністрів. "За" проголосували 229 нардепів, проти – 16, утрималися – 9 не голосували 129.

Зал кричить: "Ганьба!".

18.14. Яценюк говорить про те, що стомлена війною країна потребує радикальних змін і реформ. Також він зазначив, що потрібно йти і далі шляхом оптимізації витрат, забезпечувати армію.

18.13. За призначення Півторака на посаду глави Міноборони проголосувало 347 депутатів.

b33oj70ceaacelp

Фото: Hromadske.TV ‏

18.07. За призначення Клімкіна на посаду глави МЗС проголосував 351 депутат.

b33ofgocmae37t5

Фото: Hromadske.TV ‏

b33l-0lciaaigli

Фото: Hromadske.TV ‏

17.58. Порошенко представляє кандидатуру Клімкіна: "Я вважаю, вночі розбуди Павла Анатолійовича, і він почне цитувати угоду про асоціацію", – сміючись, повідомив Порошенко.

"Я твердо стою на позиції, що ми повинні використовувати кращий іноземний доступ аж до включення (іноземців – ред.) до складу уряду", – особливо підкреслив глава держави.

17.52. У Раду прийшов Порошенко, він виступає з трибуни.

17.35.  Ряд депутатів Верховної Ради створили міжфракційну групу "Укроп". Про це в Twitter повідомив нардеп Борислав Береза. "Створили опозиційну міжфракційну групу "Укроп" – Українська опозиція. Крім мене ще Ярош, Філатов, Білецький, Парасюк. Люди прибувають".

17.29. Як повідомив журналістам Микола Томенко, "ще кілька годин – і у нас з'явиться новий уряд".

На питання, чому "кілька годин", він відповів: "А ви що, не хочете почути голос нових міністрів? Я, наприклад, хочу".

Відповідаючи на запитання про затримки з призначенням Кабміну, Томенко пояснив їх позицією "Самопомочі", яка наполягає на знайомстві з майбутніми міністрами.

Нардеп додав, що раніше дискусійним моментом також була пропозиція голосувати сьогодні не тільки за Кабмін, а й за комітети. "Але формування уряду сьогодні для країни важливіше, ніж формування комітетів", – підкреслив нардеп.

3_22

Фото: Олексій Біловол, Сегодня.ua

17.22. Борислав Береза на брифінгу заявив, що не проти призначення іноземців в Кабмін, але він і його соратники хотіли б розуміти, що це за люди.

Також у представника "Правого сектору" викликає питання плановане створення Мінінформації, яке може очолити Юрій Стець.

"Чим ця людина була відома, крім того, що була продюсером "5 каналу"?, – додав Береза.

17.18. Журналісти провели пікет у ложі преси в парламенті проти створення Міністерства інформації.

2_37

Фото: Hromadske.TV ‏

Свіжий фоторепортаж від "Сегодня":  Друге засідання Ради: Тимошенко прийшла в сірому, Ляшко махав руками, а місця комуністів окропили святою водою

16.57. Нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв, відповідаючи на питання "Сегодня.ua", чому їх фракція наполягла на додатковій перерві, повідомив, що це пов'язано тим, що на міністрів були запропоновані люди, яких вони не знають.

"Ми не знали, що вони будуть міністрами", – сказав депутат, не уточнивши, про які прізвища йдеться. Він додав, що ще одне дискусійне питання – чи дійсно потрібно Мінінформації. "Ми повинні розуміти, за кого голосуємо, ми не повинні бути баранами", – резюмував нардеп.

Після цього депутати з фракції "Самопоміч", яка збиралася проводити засідання в кулуарах, втекли від журналістів. Депутати пояснили, що мають намір зустрітися з міністрами.

16.48. Повідомляється, що в Раду прибув Порошенко, але в залі його немає. Гройсман: "Я оголошую перерву на одну годину". Гройсман попросив використовувати цю перерву максимально ефективно.

16.38. Кандидати займають місця в ложі уряду.

1_51

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

16.31. У "Батьківщині" вимагають сьогодні прийняти звернення до офіційних органів РФ з вимогою відпустити українських ув'язнених , які знаходять на її території. Про це заявив Сергій Соболєв. За його словами, йдеться в тому числі, і про Надію Савченко.

16.26. "Ми не будемо голосувати за поданих кандидатів на міністрів", – заявив Юрій Бойко (ОБ). За його словами, їх обурило те, що не знайшлося професіоналів серед українців або хоча б людей, які були етнічними українцями.

Також він повідомив, що вони зібрали необхідну кількість підписів для звернення до КС з вимогою скасувати скандальне рішення уряду про припинення виплат на Донбасі.

16.13. Розенко заявив кореспондентові "Сегодня.ua", що список кандидатів на міністрів, який погодила коаліція, депутатам не роздавали, а лише зачитали з трибуни. Разом з тим нардеп висловив упевненість, що займе пост міністра соцполітики, згідно зі списком.

Тимошенко на засіданні ВР ділиться секретом з колегою (фото AFP):

3_21

16.09. Гройсман відкриває засідання. "Вечірнє засідання відкрите. Я прошу почати процедуру реєстрації", – сказав він. Зареєстровано 343 нардепи.

16.06. Поки йдуть фінальні переговори глав фракцій, що входять в коаліцію, в ложу преси по старій пам'яті прийшов нардеп Мустафа Найєм.

2_36

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

15.59.  Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що процес формування нового уряду проходить досить публічно. За його словами, членикоаліції особисто заслуховують кожного міністра.

15.59. Турчинов заявив "Сегодня.ua", що вважає узгоджений список не остаточним. "Почекайте, коли за них проголосують", – сказав він.

15.56. Порошенко вніс до Верховної Ради постанови про призначення главою Міноборони Степана Півторака і главою МЗС Павла Клімкіна. Відповідні постанови зареєстровані в базі парламенту.

15.54. "Самопоміч" вимагає відкласти пленарне засідання, щоб провести консультації з усіма кандидатами.

15.51. Рада парламентської коаліції на своєму засіданні у вівторок схвалила список кандидатів на пости міністрів в створюваному уряді і передає йогопрем'єр-міністру Арсенію Яценюку.

За словами координатора коаліції, голови фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка, цим голосуванням коаліція лише затверджує список кандидатів, а не голосує за міністрів. Після розгляду кандидатур прем'єром, зазначив Луценко, парламент розглядатиме вибраних ним претендентів.

"Після рішення Арсенія Петровича ми розглянемо кандидатури, в тому числі питання заслуховувати або не заслуховували кандидатів", – сказав Ю.Луценко.

Також він зазначив, що тільки після цього коаліція визначиться, як буде проходити голосування по кандидатурах на посади міністрів.

Згідно з рішенням, Верховній Раді буде запропоновано затвердити на посаді віце-прем'єра – міністра ЖКГ Юрія Зубка (кандидатура від "Блоку Порошенка"), віце-прем'єра з гуманітарних питань – В'ячеслава Кириленка ("Народний фронт"), віце-прем'єра – Валерія Вощевського (радикальна партія Ляшка) міністра Кабінету міністрів – Анну Онищенко ("Народний фронт).

На посаді голови МОЗ Олександра Квіташвілі ("Блок Порошенка"), глави МЕРТ – Айварас Абромавічус ("Блок Порошенка"), глави Мінфіну – Наталю Яресько ("Блок Порошенка"), голови Міносвіти – Сергія Квіта ("Блок Порошенка"), голови Міненерговугілля – Володимира Демчишина ("Блок Порошенка").

Коаліція запропонує затвердити главою МВС Арсена Авакова (кандидатура від "Народного фронту"), главою Мін'юсту – Павла Петренка ("Народний фронт"), головою Мінмолоді та спорту – Ігоря Жданова (кандидатура від "Батьківщини"), міністром екології – Ігоря Шевченка ("Батьківщина"), головою Мінагрополітики Олексія Павленка ("Самопоміч").

На пост глави Мінсоцполітики узгоджена кандидатура Павла Розенка ("Блок Порошенка"), на пост міністра інфраструктури – Андрій Пивоварський ("Блок Порошенка").

На новостворену посаду міністра інформаційної політики парламенту запропонують затвердити Юрія Стеця (кандидатура від "Блоку Порошенка").

15.33. Лідер парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко переконаний у необхідності створення Міністерства інформаційної політики. Про це він заявив у коментарі журналістам у кулуарах парламенту.

15.23. Денисова: "Я в цей Кабмін не йду".

15.20. Частина депутатів уже в залі переважно праве крило – ліве пусте.

15.15. О 15.00 мало розпочатися засідання парламентської коаліції, однак поки народні обранці не поспішають до зали. Депутати ходять між рядами, базікають один з одним і розмовляють по телефонах.

1_50

Фото: Олексій Біловол, Сегодня.ua

14.38. Депутати від фракції Блоку Петра Порошенка висунули умову, за якої вони проголосують за кандидатуру Арсена Авакова на посаду глави МВС. Ця умова – звільнення його заступника (курирує кадри в МВС) Сергія Чеботаря.

14.38. Під час заслуховування Петренка з'явилися люди з дивними пакетами, на яких при ближчому розгляді були наклеєні білі прямокутники з прізвищами депутатів фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Причому поруч опинився особисто глава ЦВК Михайло Охендовський.

На питання, що в пакетах він відповів: посвідчення народних депутатів, пояснивши, що раніше були видані тимчасові посвідчення і зараз "посвідчення отримали тільки депутати блоку Петра Порошенка та опозиційного блоку, і пообіцяв "за два-три дні закрити це питання". Пізніше під оплески він вручив посвідчення депутатам фракції Ляшка.

3_20

2_35

Фото: Олексій Біловол, Сегодня.ua

Досьє майбутніх міністрів ви можете почитати ТУТ.

14.29. Атмосфера в кулуарах парламенту після того, як в мережу просочився остаточний список Кабміну, вкрай розслаблена. Нардепів не видно, журналісти теж здебільшого розбрелися.

В тренді
Позбавити ОАСК повноважень: які скандали тягнуться за Київським адмінсудом

Зате прийшли шкільні екскурсії: підлітки з цікавістю роздивляються хол перед входом в зал.

14.17. Парубій про голосування за Мінінформації: "НФ" бере участь у переговорах без ультиматумів:

1_49

Фото: Hromadske.TV

14.10. Петренко заявил, что його кандидатуру підтримали на посаду на пост главы Минюста.

13.56. У Верховній Раді може з'явитися ще одна депутатська група. До неї увійдуть позафракційні народні депутати Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Борислав Береза, Борис Філатов і Володимир Парасюк.

5_05

Фото: Роман Атаманчук

13.48. Нардеп Володимир Литвин про іноземців: "Я скептично ставлюся. Я думаю, ця затія провалиться, бо виникає один момент – відповідальність. Хто буде нести відповідальність за цих людей? Я повинен сказати, що у нас і так дуже багато радників в кожному міністерстві…", сказав Литвин.

Депутат зазначив, що в першу чергу його цікавить формування бюджету, доля соціальних гарантій і припинення війни.

13.31. Лідер фракції Радикальної партії України Олег Ляшко заявляє, що коаліція погодила кандидатів на посади в Кабінет міністрів.

Зокрема, за даними Ляшка, Верховній Раді буде запропоновано затвердити на посаді віце-прем'єра – міністра ЖКГ Юрія Зубка (кандидатура від "Блоку Порошенка"), віце-прем'єром з гуманітарних питань – В'ячеслава Кириленка ("Народний фронт"), на посаді голови МОЗ Олександра Квіташвілі ("Блок Порошенка"), глави МЕРТ – Айварас Абромавічус ("Блок Порошенка"), глави Мінфіну – Наталю Яресько ("Блок Порошенка"), глави Міносвіти – Сергія Квіта ("Блок Порошенка"), головою Міненерговугілля – Володимира Демчишина ("Блок Порошенка").

О.Ляшко зазначає, що коаліція запропонує затвердити главою МВС Арсена Авакова (кандидатура від "Народного фронту"), главою Мін'юсту – Павла Петренка ("Народний фронт"), головою Мінмолоді та спорту – Ігоря Жданова (кандидатура від "Батьківщини"), міністром екології – Ігоря Шевченка ("Батьківщина").

Крім того, за даними депутата, на новостворену посаду міністра інформаційної політики парламенту запропонують затвердити Юрія Стеця (кандидатура від "Блоку Порошенка").

Разом з тим у списку узгоджених кандидатур О.Ляшко на пост глави Мінсоцполітики "узгоджені" дві кандидатури – Павла Розенка ("Блок Порошенко") і Людмили Денисової ("Народний фронт").

13.21. Фракція Ляшка заслухала Павла Петренка. І одноголосно підтримала висунення Петренка на пост глави Мін'юсту.

12.59. А в кулуарах тим часом засідає фракція Ляшка:

4_05

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

12.55. У перерві частина депутатів залишилася в залі:

3_19

Фото: Віра Холмогорова, Сегодня.ua

12.43. Збори коаліції пройдуть о 15.00 в сесійній залі. А о 16.00 розпочнеться вечірнє засідання, яке триватиме до формування уряду. Гройсман закрив засідання до 16.00.

12.41. Перерва закінчена. Депутати повертаються в зал, а Гройсман просить голів фракцій поквапити підопічних. Гройсман запропонував не завершувати засідання до формування уряду. Цю пропозицію підтримали 310 депутатів.

12.30. Шуфрич заявив про намір "Опозиційного блоку" оскаржити в Конституційному суді рішення про припинення соцвиплат на окремих територіях Донецької та Луганської областей: "Рішення РНБО (по Донбасу – ред.), які були прийняті, фактично стимулюють сепаратистські настрої. Ми повинні знайти спосіб захистити громадян на всій території нашої країни і сьогодні залишати їх без засобів до існування – вкрай безвідповідально. Я вже не кажу про те, що порушуються основні статті Конституції, які гарантують соцвиплати. Вже зібрано необхідні 45 підписів, і ми будемо скоро його реєструвати в Конституційному суді", – сказав він.

12.07 . Тарута про іноземців в Кабміні: "З одного боку, я не вважаю, що це погано, але зараз не час для експериментів. Потрібно пропонувати тільки тих іноземців, які глибоко інтегровані в Україну. Тому з усіх кандидатів я зі свого боку буду підтримувати Наталю Яресько, яка знає предметно всі проблеми, що склалися у фінансовій сфері і в економіці, і вона може зрозуміти, які необхідні рецепти. Все інше – це експерименти не для цього часу. Їм потрібно бути радниками. Я абсолютно впевнений, що у нас достатньо професіоналів в країні, які за рівнем знань відповідають тому, щоб реформувати ті напрямки, за які вони будуть відповідати".

Іноземці, за словами Тарути, – це не панацея. "Досвід великих компаній показує, що всі іноземці, які були у нас, а їх було достатньо, не досягли тих результатів, які ставили перед ними власники", – додав він.

"Я б ставив їх радниками. Тому що треба ще мати і великий патріотизм і величезне бажання працювати мінімум 14 годин день, а не як звикли західні фахівці. У них повинна бути величезна мотивація змінювати країну", – зауважив він. "Тому особисто я проти цих експериментів, за винятком Яресько", – резюмував Тарута.

11.43. Площа перед ВР зараз має такий вигляд:

2_33

Фото: Hromadske.TV

11.37. За інформацією "Сегодня", зараз кожна фракція в кулуарах Ради заслуховує кандидатів на посаду міністрів. Процес так званих співбесід планують закінчити до першої години дня.

11.36. За інформацією джерела в БПП, переговорна група досягла домовленостей по всіх міністрах, за винятком кандидатури Людмили Денисової на посаду міністра Кабінету міністрів. Кандидат на посаду міністра соцполітики Павло Розенко категорично проти цього.

Переговори ще тривають, за словами члена НФ Андрія Парубія, затягування процесу формування Кабміну немає. "Йде нормальний процес консультацій з коаліцією", – сказав Парубій.

11.35. Найактивнішим у спілкуванні з журналістами в Раді сьогодні виявився Семен Семенченко. З самого початку перерви він раз у раз дає коментарі ЗМІ. А ось Дмитро Ярош, який користувався особливою популярністю на минулому засіданні, сьогодні навпаки небагатослівний і спілкування з журналістами уникає. Не помітно в кулуарах і козака Гаврилюка.

11.32. З самого ранку по кулуарах Ради ходить замкерівника ЦВК Жанна Усенко-Чорна. Цікаво, що вчора в бізнес-центрі, де проходило засідання фракції Народного фронту Яценюка, кореспондент "Сегодня.ua" помітила заступника голови ЦВК Андрія Магеру. Зазначимо, що повноваження цього складу Центрвиборчкому закінчуються, і їх чекає ротація.

11.30. Тим часом під Радою ошукані вкладники банків заблокували вулицю Грушевського.

1_48

Фото: Hromadske.TV

11.19. За словами одного з нардепів з Блоку Петра Порошенка, не узгоджена одна кандидатура – це міністр Кабінету міністрів. Примітно, що раніше Людмила Денисова заявила про затвердження радою коаліції її кандидатури на цей пост.

11.10. Глава фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко спростував інформацію про те, що президент надав українське громадянство Наталії Яресько та Айварасу Абромавічусу.

11.04. Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Юрій Стець, якого називають кандидатом на пост міністра інформаційної політики, заявляєпро намір провести публічне обговорення коаліцією ідеї створення цього міністерства. "У нас в країні немає органу, який би займався інформполітикою. У нас навіть немає стратегії безпеки і інформполітики. Я думаю після публічного обговорення в коаліції (з питання створення Міністерства інформполітики – Авт.), буде зрозуміло, чим займеться нове міністерство. Перше, чим займеться новий орган – публічним розглядом нової стратегії інформполітики країни. Також в основі роботи Міністерства буде концепція, що складається з трьох пунктів: внутрішньої комунікації (діалог влади з народом – Авт.), інформаційна війна з Росією і створення структури, яка займатиметься створенням ефективної інформполітики. Приміром, боротиметься з кіберзлочинністю. Такі ж відомства успішно функціонують в Ізраїлі, Великобританії, Франції", – сказав нардеп.

10.56. Фракція "Народний фронт" у Верховній Раді претендує на посади першого заступника голови парламенту та голів 7 комітетів. Про це журналістам повідомив депутат від НФ Сергій Пашинський.

Веселий Аваков в Раді:

b31ikbgicaatcza

Фото: Hromadske.TV

10.43.Всі кандидатури міністрів нового Кабміну вже узгоджені. Про це заявив перший заступник глави Адміністрації президента Геннадій Зубко перед входом до Верховної Ради, передає кореспондент Сегодня.ua.

10.41. Нардеп Оксана Сироъд, відповідаючи на запитання "Сегодня.ua", зазначила, що "Самопоміч" не висуває свої кандидатури в Кабмін. "Самопоміч не висуває свої кандидатури (в уряд). Ми наполягали на тому, що уряд формується з професіоналів, і відповідальність несе Кабмін, а не політична сила", – говорить вона.

Разом з тим вона висловила невдоволення формуванням списку кандидатур в Кабмін без участі "Самопомочі".

"Ми живемо в такій політичній традиції, яка існує протягом десятиліть. І не треба чекати, що вона зміниться за півдня. Люди звикли домовлятися не прозоро. Але ми впевнені, що зможемо запропонувати новий формат, і люди звикнуть", – сказала нардеп.

10.34. Міністерство інформації придумали для працевлаштування однієї людини. Таку думку в коментарі "Громадському ТБ" висловила депутат від фракції "Народний фронт" Тетяна Чорновіл.

b31bxcccaaakh62

Фото: Hromadske.TV

10.32. У Народного фронту досі немає домовленості щодо кандидатур на посади міністрів з Блоком Петра Порошенка. Про це "Сегодня" розповіли джерела в Народному фронті.

Суперечки виникли з приводу кандидата на пост міністра енергетики Володимира Демчишина, створення Міністерства інформаційної політики та кандидатів на посади віце-прем'єрів.

До останнього моменту в президентській команді погоджувалися поставити В'ячеслава Кириленка віце-прем'єром з гуманітарних питань та одночасно главою Мінкульту, але зараз домовленість зірвана.

10.22. Голова фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді Юрій Луценко прогнозує призначення в новий Кабмін трьох іноземців. "Іноземних кандидатів на посади в Кабміні троє. Заяви на відмову від іншого громадянства та набуття українського вже написані. Коли вони приступлять до роботи в уряді вони будуть громадянами України, а спеціальні зміни в закон врегулюють їх статус (ВР має намір внести поправки в закон про Кабмін – Авт.). Є також пропозиції внести поправки в закон, який дозволить прискорити процедуру прийняття українського громадянства етнічними українцями", – сказав Луценко.

10.22. Семенченко з Самопомочі звинувачує БПП і НФ в тому, що вони ламають маленькі фракції в коаліції через коліно. "Великі фракції зараз починають ламати через коліно... Ми всі з великим здивуванням дивимося на те, що там відбувається. Маленькі фракції кажуть: давайте подивимося кандидатів, а нам пропонують голосувати пакетом", – говорить він.

10.15. Місця комуністів у Раді освячені священиками, пише в Твіттері Олег Тягнибок.

2_66

10.11. Луценко про призначення іноземців в Кабмін: "Ми хочемо не шашечки, а їхати, ми хочемо реформи". Тому, за його словами, вони запропонували на посаду заступника глави МВС колишнього главу поліції Грузії. "Грузинська реформа поліції є зразковою на пострадянському просторі", – сказав Луценко.

10.11. "Нам необхідно створити професійний уряд", – сказав спікер Володимир Гройсман, відкриваючи засідання.

Він оголосив перерву до 12.30 для проведення консультацій по уряду.

10.05. Арсен Аваков прибув у Раду явно у хорошому настрої. "Я радий вас всіх бачити", – широко посміхаючись, сказав він. Але своє можливе перепризначення коментувати не став. "Все вирішує Рада і коаліція", – зазначив він.

У свою чергу Юрій Луценко абсолютно впевнений, що сьогодні в першій половині дня Україна отримає уряд. За його словами, три посади з пропозиціями дублюються. "Різні фракції претендують на одні посади", – зазначив депутат.

Це буде, за словами Луценка, врегульовано в ході консультацій коаліції з прем'єром. "З урядом все добре", – підкреслив він.

09.50. Під Радою починається протест проти створення Міністерства пропаганди без попереднього обговорення. До протестувальників активістів приєдналися депутати, колишні журналісти Сергій Лещенко та Мустафа Найєм.

img_20141202_095454

img_20141202_095005

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.45. Депутат Ірина Геращенко запевняє, що при підготовці створення міністерства інформполітики детально вивчався світовий досвід. "Воно (міністерство – ред.) не повинне втручатися в роботу журналістів", – впевнена Геращенко.

"Разом з Держтелерадіо, з РНБО... воно повинно сформулювати інформаційну політику", – заявила нардеп.

b31ahdecmaa0is_

Фото: Hromadske.TV

09.41. У Раду прибули депутати Ганна Гопко та Ірина Геращенко. Остання прийшла в туфлях, незважаючи на мороз.

Також до парламенту прийшла заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна.

Також в Раду прибув депутат Мустафа Найєм у джинсах, піджаку і легкій куртці. Від коментарів він відмовився, пояснивши, що поспішає.

09.41. Як повідомив депутат Олег Ляшко, президент Петро Порошенко вже надав українське громадянство Яресько та Абрамовічусу.

"За моєю інформацією, президент підписав указ, за яким вже надали українське громадянство Яресько та Абрамовічусу. Але я вважаю, що у нас в країні достатньо талановитих і професійних людей, яких можна поставити працювати в український уряд", – сказав він.

09.30 . Міліції під Радою не так багато, як на попередньому засіданні:

img_20141202_091945


img_20141202_091939

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

09.20. Під стіни парламенту прийшли близько 20 вкладників одного з банків з плакатами, які закликають депутатів їм допомогти. Наприкінці листопада Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів в цю фінустанову тимчасову адміністрацію.

1_190

Фото: Hromadske.TV

09.12. Як передає кореспондент "Сегодня.ua", по периметру Ради починають виставляти міліцейський кордон. Наразі присутні близько 20 силовиків у повній екіпіровці. Кілька силовиків зі щитами пройшли всередину парламенту.

Читайте по темі : Міністри з уряду "камікадзе": хто чого домігся

img_20141202_090830

img_20141202_090901_01

img_20141202_090826

Фото: Дар'я Нінько, Сегодня.ua

Читайте по темі: Чого добився і що провалив Кабмін Яценюка

Біля Маріїнського палацу припарковані 6 міліцейських КрАЗ і два міліцейські автобуси.

Кілька міліціонерів патрулюють Маріїнський парк.

Біля Верховної Ради з боку Маріїнського парку зібралося близько 50 осіб. Партійної символіки або плакатів вони не тримають.

Депутатів Верховної Ради біля будівлі парламенту поки не видно.

Минулого четверга, 27 листопада відбулося урочисте засідання Верховної Ради з нагоди прийняття присяги новообраними народними депутатами України та відкриття першої сесії парламенту восьмого скликання. У цей день нардепи оперативно створили коаліцію, обрали Володимира Гройсмана спікером і призначили Арсенія Яценюка прем'єр-міністром.

Сьогодні ж крім призначення нових міністрів і голів комітетів ВР може скасувати недоторканність депутатів і суддів. Правда, тільки в першому читанні. До другого проект потрібно доопрацювати. За словами слуг народу недоторканність знімуть повністю, але із обмовкою: депутат не відповідатиме за прийняті або неприйняті ним рішення в сесійній залі. Про зняття недоторканності з суддів складніше: зі служителями Феміди питання ще не обговорювали, а опитані "Сегодня" судді не хочуть позбавлятися привілеїв. Слідом за суддями скаржитися сталі і нардепи: вони розповіли "Сегодня", що недоторканності слуги народу, напевно, позбудуться частково.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти