Рада змінила Регламент і вирішила проблему "поправочного спаму"

16 квітня 2020, 15:23

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Велика кількість поправок до законопроектів суттєво гальмує роботу парламенту

Верховна Рада на позачерговому засіданні прийняла законопроект №1043 про внесення змін до Регламенту парламенту щодо особливої процедури розгляду законопроектів з великою кількістю поправок. Відповідний документ підтримали 242 народних депутати.

Реклама

Так, в разі подачі до законопроекту (на друге читання) поправок, кількість яких у п'ять разів або більше перевищує кількість статей документу, але не менш як 500 правок, такий законопроект може розглядатися за особливою процедурою.

Особливу процедуру можуть ініціювати не менше третини народних депутатів (150) від конституційного складу Верховної Ради, зібравши підписи, після чого ця пропозиція має бути підтримана в сесійній залі не менш ніж 226 голосами.

Читайте також: У Раді винайшли, як швидко пройти 16 000 правок до банківського закону

Кожна депутатська фракція (депутатська група) буде мати право визначити не більше п'яти поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає. Позафракційні депутати мають право визначити не більше однієї своєї неврахованої комітетом поправки. Головний комітет у дводенний термін узагальнює поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні.

Реклама

Особлива процедура розгляду здійснюється в наступному порядку:

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
  • виступ голови комітету або його представника – до двох хвилин;
  • виступ ініціатора відхиленою поправки – до двох хвилин, а на виступ депутата, який вимагає поставити на голосування (для її підтвердження) поправку, яка врахована головним комітетом, – дається хвилина;
  • голова або представник головного комітету для обґрунтування рішення комітету по кожній поправці виступає хвилину.

Після цього проходить голосування за законопроект.

Відзначимо, що необхідність міняти Регламент виникла після того, як до важливого закону про банки подали більше 16 тисяч поправок, і це суттєво затягує процес прийняття цього документа, який залишається останньою перепоною для нового кредиту МВФ. Цей закон вже планується приймати після Великодня за новою процедурою завдяки сьогоднішньому рішенню.

Раніше політолог Володимир Фесенко назвав злочинним в умовах пандемії подачу 16 тисяч поправок до законопроекту про банки. За його словами, депутати можуть місяцями розглядати тільки один цей законопроект.

Дивіться в сюжеті, що прийняла Рада на позачерговому засіданні 13 квітня:

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Засідання Ради в карантин

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти