Рада змінила правила для місцевих виборів

8 квітня 2014, 12:32

Нове законодавство схвалило одночасне проведення виборів Президента і місцевих виборів, як і виборів депутатів Верховної Ради

Сьогодні, 8 квітня,ВерховнаРадаприйняла в другомучитаннізаконопроект №2664про зміну законодавствапро місцеві вибори.За проголосувало252 депутата.

Реклама

У рамках зміни законодавства про місцеві вибори парламент встановив, що в разі одночасного проведення президентських і місцевих виборів, дл місцевих виборів не створюються окремі дільничні виборчі комісії, а їх повноваження виконують відповідні дільничні комісії.

Якщо одночасно з місцевими проводяться вибори Ради – то ці функції виконують комісії, створені для виборів парламенту, а при проведенні референдуму – для референдуму.

Крім того, парламент скоротив чисельність членів дільничних виборчкомів на місцевих виборах і встановив такі значення: для малих дільниць – 10-14 (замість 10-16), для середніх – 12-16 (замість 14-20), для великих – 14-18 (замість 18-24).

Рада також визначила, що рішення виборчих комісій повинні прийматися більшістю голосів комісії, а не від присутніх на засіданні, як це прописано зараз.

Парламентдозволив створеннярайоннихвиборчкомів умістах ізрайонним поділом,дене створенірайонні радивмісті,щораніше не було передбаченозаконодавством.

Радазаборонилавносити змінивуточненіспискивиборців удень голосування,атакожвстановила,щорішенняпро скасування реєстраціїкандидатіву депутати тамериповинні прийматися непізніше ніжза 11днів додня голосування.

Крім цього,парламентарівизначили,що результатиголосування на дільниціможуть бутивизнані недійснимиу випадку,якщо встановлено, щонаньомунезаконнопроголосувало5%від кількостівиборців, абож кількістьбюлетенівв урнахна5% перевищує кількістьвиборців (зараз -10%).

Такожпарламентвстановив,щоРада зобов'язанапризначатидатупозачерговихвиборів непізнішеніж через90днів із моменту дострокового припиненняповноважень місцевихрад абомерів міст.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником

Прицьому парламентзменшивобмеженнядляЗМІнапоширення результатів соцопитуваньз 7 до2днів додня голосування,і дозволивгромадським організаціямнаправлятиспостерігачівна місцеві вибори.

Такожскороченітерміни проведенняголосування на місцевихвиборах,тепер вонобудепроводитись з 8до 20 години,а недо 22.

Реклама

Нагадаємо,що 27 лютогоРадапризначила позачерговівибори мера22містна 25травня.На це ждень, 25 травня,парламентомпризначеніпозачергові вибори Президента і позачергові вибори депутатів Київської міської ради та мера Києва.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти