Рабинович: У разі мого президентства Україна стане "Швейцарією у Східній Європі"

23 травня 2014, 15:05

Ірина Ковальчук Ірина Ковальчук

Кандидат в президенти Вадим Рабинович – про скорочення чиновників, діалозі з Росією, антисемітизмі і мовному питанні

"Сегодня"продовжує публікаціюінтерв'ю зкандидатамивпрезидентиУкраїни.Бізнесмен,президентВсеукраїнського єврейськогоконгресуВадимРабиновичрозповів,як пропонуєповернути Кримпід контрольУкраїни,які секториекономікирозвиватиі як можназнятимовне питання

Реклама

1. Вашпершийуказнапосаді президентаУкраїни?

Моїм першим указом я хочу обмежити власні повноваження і скоротити апарат глави держави рівно в 10 разів. На мій погляд, у президента України повинні бути повноваження трохи ширше, ніж у англійської королеви. Повірте, я знаю, про що говорю. Я знайомий з усіма нашими президентами. І ставав свідком їх ментальної трансформації. Вранці йому нашіптують, який він геніальний, вдень він починає в це вірити, а ввечері йому вже зворотного не доведеш. Через три місяці він взагалі стає недоступним для всіх. І, повірте, це не йде на користь країні. Якщо ви запитаєте про другий моєму кроці, то я б почав негайно працювати з парламентом за екстреним зміни законодавчого поля.

2. Які секториекономікиви бачитеякпріоритетніі де взятигрошей на їхрозвиток?

В Україна є три пріоритетних напрямки. Перше – аграрний сектор, в якому потрібно назавжди припинити практику створення дрібних господарств, і зосередитися на створенні великих сучасних агропромислових комплексів. Гроші і можливості для цього є. Другий напрямок – "хайтек", розвиток програм, в результаті яких людина протягом декількох місяців набуває професію, гідну зарплату, і далі сама вирішує – в яку сторону йому розвиватися. І, нарешті, третій напрямок – це створення Земельного банку, що дозволить ввести в оборот України 45-50 мільярдів доларів (так оцінює наш земельний потенціал ринок). Це, до речі, частково відповідь на питання – де взяти гроші. З цих же грошей ми зможемо фінансувати соціальні програми, спрямовані на розвиток молоді та підтримку людей похилого віку. Тому що в умовах тієї соціальної політики, яку сьогодні проводить уряд, цей соціальний клас просто не виживає.

Реклама

3. З кимготові працюватив коаліції,прийшовши до влади?

Я б хотівпрацювати в коаліціїз тимилюдьми,які до цього недопомагалинамбудуватицю владу,з активноюмолоддю,з представникамисереднього класу.Насназивають країноювеликого капіталу,але цихвеликих капіталістіву нас -шість осіб.Основаекономіки -це середній клас,якийвсі попередні урядинамагалися знищити.Нампотрібновідновити йогоі з нимпрацювати.

4. Ваші пропозиціїщодо повернення Кримудо складуУкраїни?

Я вважаю, що треба менше, вибачте за прямоту, бовтати язиком і брязкати зброєю. А переходити до юридичних та міжнародних механізмів вирішення проблеми. Найголовніше: Крим буде російським, поки 80 % росіян буде вважати, що це правильно. Тому треба працювати з громадською думкою, створювати громадські групи, проводити круглі столи. Я пропоную почати народний діалог з Росією. Не закривати, а відкривати телепростір. Тільки на паритетній основі, – влаштовувати теледебати, радіодебати. І якщо ми зможемо переломити громадську думку в Росії, нам буде набагато легше працювати.

5. З яких коштівбуло сплаченовнесокв2,5 млнгрн дляреєстраціїкандидатому президентивЦВК?

Реклама

Розповімвамсерйознуісторію.У менецігроші лежатьроків 10.Іяколись вирішивдлясебе,що якщопіду впрезиденти,тоя нимискористаюся.Якбияне прийняв рішеннябалотуватися,ябїх витративна щось інше

6. У якихальянсах,об'єднанняхабосоюзах(НАТО,ЄС,ТС...),у випадкувашогопрезидентства,повинна брати участьУкраїна?Чому?

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко

У разі могопрезидентстваУкраїнастаненейтральною державою,такою собі"Швейцарієюу СхіднійЄвропі".І нівякому разіне станевступати нів які військовіоборонніблоки,які вжепоказалисвоюповну неспроможність,хоча б тим,щоне змоглизахиститиУкраїнувід зовнішньої агресіїі гарантуватипіслявоєннийустрійсвіту.

7. Мовне питання: чи готові випідтримуватиподальше впровадженнярегіональнихмов в Україні?Чи будутьзаборонятиросійську мовуу пресі,рекламі,пресітощо?

Є спосібразі назавжди знятимовне питання.Дляцього потрібнопровестисерйознутериторіальнуреформу,відмовившисьвід штучногокомуністичногоподілукраїнина25областей -саметаквиникалиобластівСРСР,за кількістюкомуністів упартосередках...Створитип'ять-сімземельз німецькоїтипу,кожна зяких визначитьсвою мовуспілкування таділоводства.Прицьому сильнийстатусдержави повиненбути збережений.Алезате миприпинимодаремнийнескінченнийконфлікт міжцентромі регіонами.

Реклама

8. Чому ви вирішилибалотуватисявпрезидентиУкраїни?

Я завждитікаввід політики,терпіти їїне можу!Але сьогоднітакий час,що не можнавідсиджуватисявкущах.Ми знаходимосянарозломіісторії,нація переживаєнепрості часи.І якщоявідчуваю,що можузмінити ситуацію,язобов'язаний церобити... Крімтого,набридлиодні йті ж особив політиці.Нампотрібнонове обличчя,і,безудаваної скромності,явважаю,щоу менеякновоголідеранабагатобільше шансів,ніж у інших.

9. Чи будетеприділяти особливуувагу спортуічи розглядаєтеваріант відновленняфутбольної команди "Арсенал"?

Розвитокспорту – цевелика серйозначастинароботи з поліпшенняжиття в країні.Якщоябудуцим займатися,навряд чице буде пов'язано з"Арсеналом"... Це -тепер ужеминуле,адо минулогояповертатися нехочу

10. Чи вважаєте ви,що в Україні єпроблемаантисемітизмуі як,вразі обранняпрезиденти,вибудетеїї вирішувати?

У країні,в якійпрезидент -Рабинович,питання антисемітизмуавтоматичновідпадає... Авзагалі требаз цією темоюзакінчуватиразі назавжди, і,сподіваюся,що мице зробимо.Проблемав тому,що багато людейбез будь-якоїполітичноїіекономічної платформизаймаються тільки тим,щошукаютьвинних.Попутнороздуваючиміжнаціональнуворожнечу.До речі,деякі з них заразбалотуютьсявпрезиденти.Алеяпереконаний:ті,хторозділяє людейза національною ознакою- простодурні люди,якіне бажаютьдобрасвоїй країні

Всі подробиці в спецтемі Вибори президента 2014

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти