П'ять цитат, які пояснюють дії Путіна і протистояння Росії з НАТО

19 липня 2016, 08:05

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

РФ хоче отримати статус великої держави, а на Заході її розглядають, як Бангладеш із ракетами

Теракт в Ніцці, заколот в Туреччині, напади на поліцейські відділки в Вірменії та Казахстані – події останніх днів, які наочно свідчать про зростання нестабільності в світі. Одним з осередків цієї нестабільності стала Україна – після незаконної анексії Криму Росією і початку війни на Донбасі, яка триває і досі. "Сегодня.ua" зібрав кілька думок, висловлених в останні місяці, про глобальне протистояння Росії і Заходу, в епіцентрі якого опинилася Україна, але яке виходить далеко за її межі.

Реклама

1_main

Фото: Сегодня.ua

Джеймс Шерр – науковий співробітник Королівського інституту міжнародних відносин Chattam House (Великобританія). З інтерв'ю "Сегодня.ua", переклад "Сегодня.ua".

"Чи розуміють вони, чому НАТО, починаючи з 2014 року, так серйозно реінвестує в захист і стримування? У моєму розумінні, вони не розуміють. Тому що росіяни, якщо повернутися принаймні в 1999 рік і інтервенцію НАТО в Косово, вже вважали, що зрозуміли реальну політику НАТО. в їхньому розумінні – це постійне розширення за їх рахунок, ізоляція Росії, фрагментація Росії, підрив і кінець кінцем знищення її політичної системи та політичного режиму. Так що зараз вони просто розглядають дії (НАТО – прим. Авт) як прискорення політики, яку вони нам і так приписували".

"Росія вважає, що проводить стратегічний контрнаступ проти політики НАТО, яку я описав. І все зводиться не тільки до України. Україна – ключова частина цього, але це стратегічне контрнаступ проти міжнародного порядку, в якому домінує Захід. Спочатку в Європі, але, як бачимо в Сирії, воно виходить за межі Європи. Його обмеження визначається кореляцією сил і можливостей, не тільки просто у військовому сенсі, але, як ми обговорювали сьогодні, в соціальному сенсі. Кореляція сил також визначається силою підтримки Заходом тієї політики, яку зараз веде НАТО. Найбільша небезпека, з якою ми стикаємося – не нові події на Донбасі, а крихкість і волатильність консенсусу, який існує на Заході. Один великий приклад цього – Brexit, в Німеччині та Франції опозиційні партії, причому у Франції не тільки Марін ле Пенн, але і Саркозі – повністю в опозиції до політики, яку проводить влада. Є ще серйозний ризик, що Дональд Трамп стане президентом США. Якщо щось з цих речей або їх комбінація відбудеться, західна політика, про яку ми сьогодні говоримо, зникне за ніч. В цьому наша найбільша слабкість, якої не було під час "холодної війни". Тоді був широкий консенсус".

Реклама

fc5e797d44b4ac81111b313ddd320577_01

Фото з сайту karaganov.ru

Сергій Караганов - радник адміністрації президента РФ Володимира Путіна, декан московського вишу "Вища школа економіки", почесний голова президії Ради із зовнішньої і оборонної політики. З інтерв'ю виданню Spiegel.de, переклад з персонального сайту Караганова.

"Ми застерігали НАТО від наближення до кордонів України, оскільки для нас це створило б неприйнятну ситуацію. Просування Заходу в цьому напрямку Росія зупинила, тим самим, треба сподіватися, небезпека великої війни в Європі була відвернена. Але пропаганда, яка зараз ведеться, наводить на думка про часи перед новою війною".

"Ми хочемо запобігти подальшій дестабілізації в світі. І ми хочемо статус великої держави. На жаль, ми не можемо їм поступитися – цей статус в останні 300 років став частиною нашого геному. Ми хочемо бути центром великої Євразії, зони миру та співробітництва. У цю велику Євразію буде входити і субконтинент Європа".

Реклама

537512_01

Фото з архіву "Сегодня"

Збігнєв Бжезинський – американський політолог, екс-радник президента США з національної безпеки. З інтерв'ю виданню Spiegel.de, переклад Polka.

"Гітлер ніколи не прагнув розбагатіти особисто. Путін інший. А особливо небезпечний той факт, що Путін по натурі гравець".

"Якщо Україна зможе не розвалитися зсередини найближчим часом – вождь в Росії буде змушений шукати інші підходи. Дуже сподіваюся, що він досить розумний, щоб діяти відповідно до ситуації – краще пізно, ніж ніколи... У всякому разі можу точно сказати, що він внутрішньо хитрий, володіє шостим почуттям, вміє відчувати ситуацію. З останніх його дій, я вже говорив, я не можу зрозуміти одного – жертвувати 40 мільйонами? Люди, які ніколи б не стали ворогами Росії за інших обставин. Дуже ризикований крок".

Реклама

38_main

Фото: Сегодня.ua

Славомир Дебський – директор Польського інституту Міжнародних справ. з інтерв'ю "Сегодня.ua", переклад "Сегодня.ua".

"НАТО має враховувати зміни стратегічної обстановки, пов'язані з агресивною політикою Росії, жертвою якої стала Україна, а ще раніше – Грузія. Взагалі демократичні європейські країни, країни Альянсу проводили політику роззброєння. Тому що ми враховували, що війна в Європі вже взагалі неможлива, що це нікому в голову не повинно прийти. і раптом президент Путін змінив свою політику і стало ясно, що ми повинні міняти своє мислення. це було нашим помилкою вважати, що зараз ми живемо в іншому світі... зараз він більш небезпечний".

"Навколо Альянсу є країна і політики, які насправді отримують задоволення від того, що вони такі потужні і сильні, що можуть напасти на кого-небудь і змінювати світ таким способом. Альянс як величезна організація повинен просто підвести підсумки цього досвіду і посилити оборону своїх членів. Хоч Україна і не є членом Альянсу, але обстановка, яку зробила Росія, повинна змусити Україну змінити свій вектор політики, повинна вплинути на Альянс, посилити оборону".

65_main

 Фото: AFP

Мадлен Олбрайт – колишній держсекретар США. з інтерв'ю diepresse, переклад ІноЗМІ.

"Мені набридло, що для Росії завжди шукають виправдання. Росія – країна, яка сама провокує, а потім відчуває себе скривдженою. Росія пройшла кризу ідентичності: я ніколи не забуду, як одного разу, в 90-х роках, під Москвою один чоловік сказав мені: "Мені так соромно. ми були супердержавою, а тепер ми Бангладеш із ракетами". Путін скористався цим і оголосив: "Я підніму Росію з колін і поверну їй її велич".

"Він розумний, але дійсно зла людина. Офіцер КДБ, який хоче здійснювати контроль і думає, що всі змовилися проти Росії. Це не так. У Путіна були погані карти, але грав він ними вдало. Принаймні, в якийсь момент. Я думаю, його мета в тому, щоб підірвати ЄС і розколоти його. Він хоче зникнення НАТО з його сфери впливу".

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти