Путін пішов на поступку по Донбасу, але з умовою

28 лютого 2018, 17:51

Кремль змінив позицію щодо розміщення миротворчої місії ООН на сході України

ПрезидентРосіїВолодимирПутінзаявив,що не проти,якщоДонбас перейде під міжнародний контроль за допомогоюмиротворців,якщоКиївдомовитьсяпро цезбойовиками.Про цевінсказавнаспільнійзканцлеромАвстріїСебастьяномКурцемпрес-конференції.

Зайогословами,вінпідтримавпропозиціюпрезидентаУкраїнипро розміщеннямісіїООНнаДонбасі.Російськийлідервказав,щобулобдоситьзалучитимиротворцівлишедляохорониспостерігачівОБСЄналінії зіткнення.

"Мені залишилося її публічно підтримати і внести резолюцію (в Радбез ООН), але коли ми це зробили, виявилося, що цього недостатньо. Спочатку взагалі Україна поставила питання про те, щоб озброїти співробітників ОБСЄ з метою забезпечення безпеки – ми погодилися. ОБСЄ відмовилася зі посиланням на те, що ні досвіду такого у ОБСЄ немає, ні людей, які могли б це робити, у них немає. І по-третє, є побоювання, що, як тільки співробітники ОБСЄ візьмуть в руки зброю, то вони будуть метою для обох конфліктуючих сторін", - сказав Путін.

ТакожпрезидентРФнагадавпро розмовузканцлеромНімеччиниАнгелоюМеркельпомиротворцям,вякомувінпогодився,щоможнавідправити"блакитнікаски"інакордон,алезнову-таки,длясупроводуспостерігачів.
Реклама

"Я відповів: так, ти, напевно, права. Нехай вони будуть і там теж, коли будуть супроводжувати співробітників ОБСЄ, тобто, забезпечувати безпеку. Ми на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо. Тепер кажуть: ні, потрібно, щоб вони перебували всюди, тобто, фактично мова йде про те, щоб поставити всю цю територію під міжнародний контроль. Росія за або проти? Ми як мінімум не проти. Але потрібно домовлятися з цими невизнаними республіками. Ідіть тоді і з ними домовитеся. Ні, цього ніхто не хоче робити", - сказав Путін.

Відзначимо,щоранішепозиціяРосіївпитаннімиротворцівполягалавтому,щовониповиннізнаходитисятількиналініїрозмежування,аякщоврозширеномумандат,тотількивякості"охоронців"дляспостерігачівОБСЄвониможутьпотрапитинаукраїнсько-російський кордон.ТакожМоскванаполягаєнапереговорахКиєвазбойовиками.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

Так, наприклад, глава МЗС РФ Сергій Лавров раніше називав умову для введення місії ООН в Україну. Вінговорив,щовведеннямиротворцівбудеможливотількипіслярозведеннясилпротиборчихсторін,атакожпісляузгодженнярозміщеннямісіїзт. зв."ДНР"і"ЛНР".

В свою чергу президент України Петро Порошенко заявляв, що не збирається вести переговори з бойовиками. Зайогословами,саметакогорозвиткуподій-переговорівзбойовиками-хочеРосія,щобпоказати,щовУкраїнігромадянськавійнаіросійськасторонатутні до чого.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти