Путін озвучив позицію по Договору з Україною про Азовське море

20 грудня 2018, 16:55

Після агресії РФ в Азовському морі, гостро постало питання з морського договору між країнами

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва буде дотримуватися Договору з Україною про правовий статус Азовського моря і Керченської протоки. Про це він сказав на щорічній великій прес-конференції.

Він також пояснив, що Росія не має наміру в односторонньому порядку вживати будь-які дії щодо цього документа

"Ми готові дотримуватися цих домовленостей і не оголошувати ніяких односторонніх дій. Є Договір від 2003 року (про правовий статус Азовського моря і Керченської протоки – ред.), який говорить про те, що прибережна зона в 5 км від берега, не як зазвичай в світі за міжнародним правом в 12 морських миль, – це територіальні води держави – в даному випадку Росії або України. Все інше – загальне море", - сказав Путін.

Відзначимо, що 6 грудня
Верховна Радаприйнялазаконпроприлеглу зону України в морі, згідно з якимзбільшуєтьсяморськатериторіянашоїкраїнидо24морськихмиль.Насьогоднішнійденьвонастановить12миль.

Реклама

Відзначимо,щочерез агресіюРосіївАзовськомуморівУкраїніпостало питанняпро розривморськогодоговорузМосквою.Спорудженнямоста,якийз'єднавРосіюзКримськимпівостровом,перешкоджаннякомерційномусудноплавствувАзовськомуморі-всецезмушуєпродумувативаріантиреагуванняз бокуУкраїни.Рядекспертіввкоментарісайту"Сегодня"розповіли,чи варторозриватидоговірпоАзовузРосією.

Усвоючергузаступникміністразакордонних справз питаньєвроінтеграціїОленаЗеркальпояснювала,щовразірозривуУкраїноюДоговорузРосієюпо Азовськомуморю, може з'явитисяновийтериторіальнийспірміжкраїнами. Такожвонавважає,щоугодуміжРФіУкраїноюв 2003 роцібулоукладенонеправомірно.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Яквідомо,президентиРосіїВолодимирПутініУкраїниЛеонідКучмапідписалиДоговірміжРФіУкраїноюпро співпрацюу використанніАзовськогоморяіКерченської протоки24грудня 2003 року.НайогопідставівизначавсястатусАзовськогоморяіКерченської протоки,визнавшиїхсвоїмиісторичновнутрішнімиводами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти