Путін їде до Макрона: про що можуть домовитися два президенти

28 травня 2017, 07:23

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Президент Росії Володимир Путін і президент Франції Еммануель Макрон обговорять двосторонні відносини, Україна і Сирію, вважають експерти

29 травня Президент Росії Володимир Путін відвідає Париж, де зустрінеться з новообраним президентом Франції Еммануелем Макроном. Глави держав відкриють у палаці Великий Тріанон замку Версаль виставку, присвячену 300-річчю поїздки Петра I до Франції і проведуть переговори. Основною темою для обговорення стануть двосторонні відносини країн, Україна і Сирія. Втім, експерти впевнені – очікувати будь-яких значущих рішень або проривів від цієї зустрічі не варто.

За допомогою цього візиту Володимир Путін спробує перехопити ініціативу після виграшу невигідного для Кремля кандидата на президентських виборах у Франції, вважає політолог Володимир Фесенко.

Путін за допомогоюцьогонесподіваноговізитухочевстановитиособистийконтактзМакроном,хочейогопричарувати,зачаруватинавіть,показати,щовінйомуне ворог-навпаки,зігратинадавніхісторичнихсимпатіяхміжФранцієюіРосією

Реклама

"Це своєрідна політична тактика, яку використовує Путін. Він розумів, що програв на виборах у Франції. І він за допомогою візиту хоче перехопити ініціативу – з поразки до перемоги. Він намагається зіграти на випередження. Він розуміє, що Макрон – молодий і недосвідчений політик, що у нього є певна упередженість по відношенню до Росії, оскільки Росія підтримувала його конкурентів на цих виборах, або прямо, або опосередковано. І він, мені здається, за допомогою цього несподіваного візиту хоче встановити особистий контакт з Макроном, хоче його причарувати, зачарувати навіть, показати, що він йому не ворог – навпаки, зіграти на давніх історичних симпатіях між Францією і Росією", – сказав він.

Якзазначаєкандидатполітичнихнаук,старшийнауковийспівробітникІнститутувсесвітньої історіїНАНУкраїниМаксимЯлі,зусіхчотирьохкандидатів,уякихбувнайвищийрейтингпід часпрезидентськихвиборіву Франції,МакронбувнайменшприйнятнимдляРосії.Алетепер,післяйогоперемоги,якасталанесподіванкоюдляКремля,останнірозуміють,щоїмнеобхідноналагоджувативідносини,зважаючи на те,щоФранціяєключовою країноюЄСіучасником"нормандськогоформату",відіграючи важливурольу врегулюванніконфліктунаДонбасі.

Крімтого,сторони маютьщейзгладжувати"гострікути",яківиниклипід часвиборчих перегонів.Так,на думкуЯлі,позиціяіполітикаКремляпід часцієїкампанії недодалапозитивудвостороннім відносинам,особливоз огляду нате,щоз бокуРФбулиспробиза допомогоюхакерськихатаквтрутитисяу вибори,аросійськіЗМІдавалиМакронуне найбільшпозитивнуоцінку.

Макрон,зісвого боку,тежзацікавленийвцихпереговорах,відзначаєВолодимирФесенко.

"Макронрозуміє-віндоситьвразливий.Вінвиграввиборизавдяки збігуобставинцекризаеліт,кризадовіридо провідних політиків.І,очевидно,щовінзаразпрагнезміцнитисвійстатус,свій вплив",-сказаввін.

Реклама

Зараз,напередодніпарламентськихвиборів,новийпрезидентФранціїнамагаєтьсязалучатинасвій бікякправоцентристів,такіколишніхсоратників-соціалістів,зазначаєФесенко.Прицьому,МакронуважливочереззустрічзПутінимпоказати,щовіншановнийполітичнийлідер,щодоньогоприїжджаютьізнимхочутьдомовлятися.Такимчиномті,хтосимпатизуєПутінуу Франції,можутьтакимчиномпочатисимпатизуватиіМакрону,вважаєексперт.

Обидві сторонипокине готовідо будь-якихдомовленостей.Томучекати якогосьрезультатуне варто.Цезустрічдлязнайомства,длявстановленняособистогоконтакту,адаліукожноїзі сторінсвоїегоїстичнімотиви

Втім,особливихрезультатіввідпершоїзустрічідвохлідерівочікуватине варто,зазначаютьексперти.

"Уобохсторінєсвійпрагматичнийрозрахунок.Алеобидвісторонипокине готовідо будь-якихдомовленостей.Томуочікуватиякогосьрезультатуне варто.Цезустрічдлязнайомства,длявстановленняособистогоконтакту,адаліукожноїзі сторінсвоїегоїстичнімотиви",-вважаєФесенко.

Підстав розраховувати на проривні рішення немає ще й тому, що поїздці не передувала велика підготовча роботи на міжурядовому та міжвідомчому рівні, зазначає експерт-міжнародник Антон Кучухідзе. Однак, цей візит важливий з точки зору того, що сторони постараються налагодити діалог щодо вирішення вже існуючих проблем, відзначає він.

Основною темою для переговорів Путіна і Макрона стануть двосторонні відносини Росії і Франції, зокрема – економічні, вважають експерти. Як зазначає Кучухідзе, економічний інтерес, особливо у французьких експортерів, до Росії не знизився. І зараз сторони будуть шукати можливості того, як в умовах санкцій ЄС проти Росії отримувати прибуток і розвивати співпрацю.

"Макрон виявляється в двоякоій ситуації. Він позиціонує себе як євроцентрист. А з політичної точки зору це означає, що він повинен дотримуватися генеральної лінії санкцій проти Росії поки Мінські угоди не будуть виконані. Але, в той же час, будучи економістом, в силу і своєї професії, і того, що експортери у Франції давно вже говорять вголос про якісь пом'якшення санкцій проти Росії, йому необхідно з цим рахуватися і якось поглиблювати економічне партнерство з РФ. Тому він не тільки економічними інтересами буде керуватися, він буде лавірувати на цих двох рівнях", – сказав Кучухідзе.

Іншими темами для обговорення стануть Україна і переговори в "нормандському форматі", а також Сирія, вважають експерти. В результаті діалогу сторони перепідтвердити Мінські угоди і прихильність до спільної роботи в рамках ООН по вирішенню ряду регіональних і глобальних конфліктів, прогнозує Антон Кучухідзе. Максимумом того, що можна очікувати від цієї зустрічі може бути домовленість про створення якихось робочих груп з обговорення існуючих проблем в економічній співпраці, які є через санкції ЄС проти Росії, вважає він.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти