Путін буде домагатися федералізації Молдови – дослідження

29 січня 2017, 08:46

Експерти звертають увагу і на те, що у Росії сьогодні відсутні фінансові кошти для надання допомоги невизнаному Придністров'ю

РосійськаФедераціяспробуєдестабілізуватиситуаціювМолдові,використовуючидляцьоголояльніїйполітичнісили,абошляхом"реанімації"такзваного"МеморандумуКозака"щодо Придністровського врегулювання,якийможепривестидофедералізаціїМолдови.

Про цейдетьсявпредставленомувКишиневідослідженні"Ризики2017 року"Інститутурозвиткутасоціальнихініціатив"Viitorul",повідомляє
Укрінформ.

Реклама

"У Росії не так багато інструментів політичного впливу на Молдову, проте вона серйозно інвестує в молдавські ЗМІ і має певний вплив на частину лояльної Росії політичної еліти. Певні ризики таїть в собі і реанімація знаменитого "Меморандуму Козака", справжня мета якого – федералізація Молдови. Таким чином, для дестабілізації ситуації можуть бути використані так звані "політичні хакери", – підкреслюють автори дослідження.

Експерти звертають увагу і на те, що у Росії сьогодні відсутні фінансові кошти для надання допомоги невизнаному Придністров'ю, тому вона спробує просувати ідею федералізації шляхом надання Придністров'ю особливого статусу у складі федеративної Молдови.

"Меморандум Козака" був підготовлений Росією в 2003 році за ініціативою російського політика Дмитра Козака. Керівництво Молдови відмовилося тоді підписати його, мотивуючи це тим, що документ таїв у собі ризики для національної безпеки.

Президент Молдови Ігор Додон заявив під час січневого візиту в Москву про можливу реанімацію "Меморандуму Козака".

В тренді
Чи буде сьогодні засідання РНБО? Нам відповіли в Офісі президента

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти