Прощання Яценюка: "Наші справи ще оцінять"

11 квітня 2016, 08:04

Ігор Сєров , Ілля Требор

Яценюк розповів про причини відставки, Гройсмана і "Народний фронт" в коаліції

Традиційна недільна 10-хвилинка прем'єра Арсенія Яценюка на цей раз стала своєрідним прощанням. "Я прийняв рішення скласти повноваження, – заявив Яценюк. – У вівторок, 12 квітня, подання буде внесено до Верховної Ради. Моє рішення продиктоване кількома причинами. Політична криза в державі розв'язана штучно. Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їх волю до реальних змін в країні, а процес зміни уряду перетворився на бездумний біг на місці. Автори кризи стали заручниками обставин і зробили заручниками всіх нас – уряд, суспільство, країну. Всупереч обставинам, абсурдності положення і безсодержательності звинувачень я запропонував план виходу з кризи. Я говорив країні, президенту і парламенту: "Не тримаюся за посаду".

Реклама

РЕФОРМИ І КОАЛІЦІЯ. Частину свого звернення Яценюк присвятив своїм успіхам. "Керівництво урядом – це ноша. Це інструмент, а не привілей, – упевнений політик. – Не можна допустити одного – дестабілізації виконавчої влади під час війни. Така перспектива неминуча, якщо після відставки не буде негайно обрано новий уряд. У парламенті оновлюється коаліційна більшість, нова угода грунтується на цілях і принципах програми нашого Кабміну". І додав: "Парламентська фракція БПП висунула на посаду глави уряду Володимира Гройсмана". Далі Яценюк подякував за підтримку своїх соратників з НФ. "Ми продемонстрували єдність, відповідальність за слово і здатність приймати найскладніші рішення. Діяли чесно, не боролися проти союзників і не опускалися до бруду. На кожне звинувачення ми реагували ясно і прозоро. Такі стандарти виявилися більшості партнерам не під силу. НФ залишається в коаліції, тому що сьогодні це єдиний спосіб захищати країну", – заявив Яценюк.

Згадав прем'єр і про досягнення Кабміну: "Я пишаюся результатами нашого уряду. Чимало наших справ ще будуть оцінені. Спасибі нашому народу, громадським активістам, волонтерам, спасибі кожному з вас за витримку і терпіння. Ми зробили практично неможливе – захистили нашу країну, заснували нову армію і поліцію, зробили Україну енергетично незалежною від Росії. Як господарі ввели режим економії і зберегли для розвитку держави істотні фінанси. Ми позбулися номенклатурного нерівності, вберегли українську економіку від дефолту. Зробили все для незворотності європейського вибору. Всупереч війні і тимчасової втрати територій створили умови для економічного оновлення. Обидва останні уряду унікальні – вони провісники нової України", – упевнений Яценюк.

В тренді
Український консул залишив Росію: що на нього чекає в Києві

ЩО ДАЛІ. "Я бачу свої завдання ширше, ніж повноваження керівника уряду, – сказав Яценюк. – Нове виборче законодавство, Конституційна реформа, судова реформа, коаліційний контроль за курсом нового уряду, міжнародна підтримка України, членство України в ЄС і НАТО – це частина моєї програми. Суть наших проблем не є абсолютно політичною. Вона є етичною. Як і наше життя, політика є результатом моралі і наших етичних стандартів. Якщо гідність і мораль вимагають змінити політичні правила – їх зміна обов'язково настане. Я впевнений в силі нового покоління і нового українського часу, в правильності наших дій, у мудрості, виваженості та справедливості. Нехай Господь береже кожну нашу сім'ю і кожного з нас. Нехай Господь обороняє і захищає наше військо. Нехай Господь дасть нам силу духу і захистить Україну".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти