Пропускний режим на Донбасі змінять через черги

6 травня 2015, 13:53

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Для поліпшення функціонування пропускного режиму з тимчасово окупованою територією при СБУ була створена робоча група

Пропускний режим на Донбасі працює незадовільно, у зв'язку з цим при СБУ була створена робоча група, яка сьогодні розпочала напрацюванні способів поліпшення його функціонування. Таке рішення було прийнято в ході засідання круглого столу, участь в якому взяли голова СБУ Валентин Наливайченко і його радники, представники Держприкордонслужби, народні депутати та представники громадських організацій.

Реклама

Питання про проблеми, які виникають при перетині лінії розмежування, був ініційований громадськими організаціями. В першу чергу, скаржаться на багатогодинні черги, а також висловлюють занепокоєння щодо можливих корупційних проявах. До того ж, вже існує ряд способів пункти пропуску обійти.

Як зазначив Наливайченко, колл-центр СБУ також приймає скарги на відсутність зворотного зв'язку в питаннях отримання пропуску, на незрозумілу і затягнуту в часі процедуру отримання перепустки, а також на те, що не скрізь працює електронний зв'язок або інші можливості, щоб отримати і застосувати перепустку.

За даними штабу АТЦ, на сьогодні на лінії зіткнення функціонує 6 пунктів пропуску, а дозвіл на перетин умовного кордону було видано більше 270 тис. людей. При цьому, за добу лінію розмежування у середньому перетинають від 8 до 10 тис. осіб, а у святкові дні – від 10 до 12 тис. осіб.

На сьогоднішній день всі 6 контрольних пунктів в'їзду-виїзду працюють в онлайн-режимі, повідомили у Держприкордонслужбі України. Контроль осіб та їх транспортних засобів здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення – прикордонники отримують інформацію щодо того, чи дозволяється надавати певній людині право на перетин лінії розмежування.

Реклама

У Держприкордонслужбі відзначають, що паперові попуски поки існують, але основними є дані, зазначені в електронній базі.

Перепустку потрібно скасувати?

У той же час ряд представників громадських організацій виступають за те, щоб скасувати пропуски в зону конфлікту, залишивши тільки існуючу базу даних. Це пов'язано з тим, що пропуски видаються саме на підставі інформації в цій базі, тому немає сенсу користуватися додатковими дозволами, якщо є можливість просто перевірити інформацію про той чи інший громадянина в електронній базі даних.

Більш того, деякі з них припускають, що саме пропуск може стати джерелом корупційних правопорушень.

В тренді
У Медведчука можуть відібрати "трубу" за 284 млн грн: подробиці позову до нардепа

Як вважає уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, пропускної порядок повинен бути зрозумілим і містити чіткі вимоги до того, хто хоче перетнути лінію розмежування. Більше того, порядок перетину умовної межі з тимчасово окупованою територією повинен бути таким же, як при перетині державного кордону України, впевнена омбудсмен.

Реклама

Робоча група удосконалить режим

Напрацьовувати зміни у функціонуванні пропускного режиму буде робоча група при СБУ, до складу якої увійдуть представники СБУ, Держприкордонслужби, народні депутати, представники громадських організацій тощо.

На сьогоднішній день ці зміни спрямовані на поліпшення режиму, а про скасування пропусків поки не йдеться, заявив глава СБУ Валентин Наливайченко.

"Йдеться... про удосконалення, донесенні людям, як простіше (оформити перепустку – авт.). І для законослухняних людей – так, ми повинні вийти на режим, коли людина повинна керуватися тільки українським паспортом. Це – мета, це ідеал, до якого найближчим часом треба разом об'єднатися і дійти", – сказав він.

Нагадаємо, наприкінці березня СБУ запустила нову електронну систему дозвільних документів для в'їзду і виїзду із зони військової операції на Донбасі. Бажаючим перетнути так звану лінію розмежування необхідно надіслати на електронну адресу необхідний пакет документів і почекати 10 днів. Якщо з документами все гаразд, дані про людину повинні бути внесені в єдину електронну базу, і на пунктах пропуску достатньо буде пред'явити паспорт. Однак самі жителі Донбасу заявляють про те, що оформлення перепусток затягується на кілька тижнів, а волонтери повідомляють про великі черги при перетині лінії розмежування.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти