Проміжні підсумки Ради: прийняли зміни до Податкового кодексу, а бюджет відклали на ніч

Верховна Рада ухвалила низку законів, серед яких зміни до Податкового кодексу України

Верховна Рада сьогодні працює порівняно продуктивно, однак за державний бюджет на 2016-й рік проголосувати вдень так і не вдалося. У Кабміні, як повідомляє прес-служба відомства, документ розглянуть о 22:00, а до депутатів він потрапить тільки до 23:30. "Сегодня.ua" зібрав проміжні підсумки роботи Верховної Ради за день.

Які закони вдалося прийняти

Реклама

Верховна Рада законом №2830 змінила розподіл екологічного податку. Відтепер надходження зараховуватимуться до спеціального фонду державного бюджету і фонду місцевих бюджетів, а не до загального фонду.

"Ці кошти будуть спрямовуватися виключно на здійснення природоохоронних заходів, включаючи захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь, ресурсозберігаючих заходів, а також заходів щодо зниження забруднення довкілля та дотримання екологічних нормативів та нормативів екологічної безпеки", – йдеться в законі.

Покрили дефіцит Пенсійного фонду. Парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо видатків Пенсійного фонду України ". Так, відповідно до закону збільшені на 14 млрд грн видатки Міністерству соціальної політики України. Гроші витратять на фінансування Пенсійного фонду.

Реклама

У той же час на цю ж суму зменшено видатки Міністерства фінансів України (загальнодержавні видатки) за бюджетними програмами "субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг ...". Відповідний законопроект зареєстровано за №3689.

Також Верховна Рада підтримала Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". Зміни дозволять реалізувати плани з виконання проекту державного бюджету на 2016 рік. "За" проект закону проголосували 227 народних депутатів при необхідних 226. Ключовою нормою документа є надання Мінфіну права здійснювати в 1-му кварталі 2016 р. держзапозичення для погашення та обслуговування боргу – в рамках затверджених видатків. Також запроваджується норма про узгодження індикативних планів митних зборів з бюджетним комітетом ВР.

Скасували імпортний збір. Верховна Рада проголосувала за урядовий законопроект №3533 "Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності", який скасовує з 1 січня 2016 року дію додаткового імпортного збору, який повинен був діяти до 25 лютого 2016 року. Прийняти цей закон України рекомендували ЄС і МВФ.

Реклама

№2449-д і 3522: Шанс для банків і Філатов без мандата

Національному банку України дозволили не оголошувати банкрутами банки, у яких виникли передбачені законом проблеми, за умови, що вони надали програму або план реструктуризації. План повинен бути складений, у тому числі, за результатами діагностичного обстеження, а також плану заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства.

Як пояснюють на сайті Верховної Ради, закон спрямований на захист економічної безпеки держави, прав, свобод і законних інтересів громадян, створення умов для забезпечення стабільної діяльності банків України.

"Законопроект посприяє мінімізації негативного впливу складної економічної ситуації, яка склалася, зокрема, внаслідок тимчасової окупації території України", – йдеться в повідомленні.

314 народних депутатів проголосували за зняття з Бориса Філатова депутатського мандата. Політик виграв мерські вибори в Дніпропетровську і тому написав заяву про зняття з себе повноважень народного депутата. До слова, за законом суміщати посади парламентарія та міського голови заборонено. Кілька тижнів тому на сесії вже розглядали питання про зняття мандата з Філатова, проте тоді необхідної кількості голосів не набралося.

№3704: Санкції проти Росії узаконили

Верховна Рада сьогодні змінила закон "Про зовнішньоекономічну діяльність". Як йдеться на сайті парламенту, відтепер Кабмін має можливість оперативно "реагувати на дії державного-агресора" (Росії) і вводити санкції проти сусідньої країни. За рішенням уряд можуть вводитися наступні заборони:

- Заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення;

- Скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) за ставками Митного тарифу України шляхом зупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових або повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот.

"Кабінет Міністрів України приймає рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави-агресора без дотримання вимог статті Закону", – йдеться в законопроекті. При цьому в такому рішенні повинні вказуватися термін застосування санкцій.

Як оголосив Арсеній Яценюк, уряд скористається своїм правом і з першого січня оголосить "дзеркальне" ембарго і введе ввізні мита на товари з Росії. До слова, раніше стало відомо про те, що Росія заборонила експорт українських продуктів харчування на свою територію, а також ввела ввізні мита, які були скасовані ще в 2012-му році в рамках угоди про Зону вільної торгівлі.

№3688: Прийняли зміни до Податкового кодексу

У законі не передбачено зміну ставки ПДВ, податку на прибуток, при цьому єдина базова ставка на доходи фізичних осіб встановлюється на рівні 18% (було 15 і 20%). Один з головних моментів законопроекту – спрощену систему оподаткування залишають для аграріїв, а єдиний податок – для малого бізнесу. Щоправда, з невеликими змінами. Також уряд пропонує звільнити від оподаткування кошти, надані платнику податків міжнародною фінансовою організацією на енергоефективність та енергозбереження.

Законодавчим актом передбачається ввести норми, що стосуються повноважень об'єднаних територіальних громад на участь у податкових відносинах, у тому числі встановлення місцевих податків і зборів, надання податкових пільг і частково змінити підставу для проведення документальної позапланової перевірки в частині виключення перевірки порушення податкового законодавства, а також за результатами перевірок інших платників податків.

Спочатку планувалося, що ставки акцизного податку на спирт, алкогольні напої та пиво збільшать на 100%, на тютюнові вироби – на 40%. Проте в результаті поправок, акциз на спирт і спиртні напої зросли на 50%, пиво – 100%, а слабоалкогольні напої на 300%. Акциз на тютюнові вироби зріс, як і планувалося, на 40%.

Також на 13% збільшують акциз на дизельне паливо і бензин. Крім того, якщо раніше акциз на паливо розраховувався на кожну тонну палива, зараз його нараховують на тисячу кілограм. Так, на даний момент акциз на тонну бензину – 198 євро, а після прийняття законопроекту – 228 євро за тисячу кг (на 13% більше). Такий же розмір акцизу буде і на інші нафтопродукти.

Зміни в оподаткуванні набудуть чинності з другого кварталу 2016 року, а ставки податків знизяться вже з 1 січня. Комплексну податкову реформу влада вирішила поки відкласти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як новий Податковий кодекс вплине на аграріїв, ціни на бензин і малий бізнес. Детальніше про правки читайте тут.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51398.6

Bitcoin Cash (BCH)

260.48

Binance Coin (BNB)

371.29

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum Classic (ETC)

25.82

Litecoin (LTC)

68.43

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,31
49,91
26,59
52,59
50,59
50,70
26,71
53,05
51,26
51,44
26,24
53,68
52,29
53,68
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
27,20
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,74
48,63
26,06
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.48

Євро (€)

41.54

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти