Прогнози для кандидатів у президенти: від політпсихологів, психологів і астрологів

24 квітня 2014, 13:00

Христина Коновалова , Варвара Ткачова

За місяць до виборів експерти допомогли "Сегодня" заглянути в майбутнє: якою може стати наша країна при кожному з семи фаворитів президентської гонки

Дострокові вибори президента України відбудуться вже через місяць – 25 травня. "Сегодня" з експертами і передвиборчими програмами в руках спрогнозувала майбутнє нашої країни за умови перемоги одного з семи найбільш популярних кандидатів: Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Петра Симоненка, Михайла Добкіна, Сергія Тігіпка, Олега Тягнибока чи Олега Ляшка. Психологи також проаналізували поведінку і кар'єру потенційних президентів, а астрологи склали для них гороскопи на цей рік.

Реклама

Кожен з політиків, якщо очолить Україну, бачить майбутнє країни при своєму правлінні по-різному. Наприклад, Тягнибок хоче ввести обов'язковий іспит для держслужбовців на знання української мови та перевіряти чиновників на детекторі брехні. Тігіпко зробить ставку на залучення інвестицій. Ляшко буде мстити РФ за Крим і підвищувати народжуваність в країні, мовляв, якщо в сім'ї дві дитини – ви вже багатодітні. Михайло Добкін знову помирить Україну з Росією. Порошенко обіцяє українцям якнайшвидше безвізовий режим з ЄС, а Симоненко – наполягає на націоналізації підприємств. Тимошенко не забула про тяготи життя в'язнів і збирається реформувати пенітенціарну систему.

Що ж стосується поведінки кандидатів, то на її основі політпсихолог Тетяна Подольська припустила, якою буде та чи інша людина на найвищій посаді. Ляшко, згідно з результатами, може бути демонстративним президентом, Симоненко – логічним, Тягнибок – суперечливим, а Тимошенко – миттєвим.

Астрологи ж напророкували зоряний рік Петру Порошенку, Сергію Тигіпку, Юлії Тимошенко (правда, лише до осені) та Олегу Ляшку. А ось для решти доля не приготувала особливих подарунків цього року. Головний комуніст України, можливо, навіть закінчить свою політичну кар'єру, принаймні у нього найскладніша ситуація.

Також астрологи зазначають: 25 травня – дата президентських виборів – не така проста. "Цей день – складний час. Людина, яка цього дня буде обрана президентом, зобов'язана буде виконати всі дані обіцянки, оскільки люди пильно стежитимуть за кожним її кроком і даватимуть свою оцінку", – каже астролог Катерина Ілюшина.

Реклама

ПЕТРО СИМОНЕНКО

si

Якщо головний комуніст країни стане президентом, то, судячи з його передвиборчої програми, наша країна може повернутися в СРСР. Почнеться боротьба з олігархією, повсюдне викорінення корупції, російська мова, звичайно, отримає статус другої державної, а злісні депутати позбудуться недоторканності. Сама Україна стане федерацією. "Для цього потрібно перетворити ВР у двопалатний парламент, формувати бюджети за принципом "знизу вгору", стягувати податки за місцем виробництва, надати більше повноважень місцевій владі", – пише у своїй програмі Симоненко. Він вважає, що це дозволить не тільки зберегти країну від розколу, але й уникнути розквіту фашизму і нацизму. А ось економіку Петро Симоненко хоче піднімати за допомогою націоналізації підприємств, надання пільгових кредитів вітчизняним товаровиробникам, введення податку на багатство і відмови від імпортного ширвжитку. У зовнішній політиці "Україна Симоненка" дотримувалася б позаблокового статусу і налагоджувала б добросусідські відносини з країнами СНД.

ПСИХОПОРТРЕТ. Політпсихолог Тетяна Подольська, спостерігаючи за кар'єрою і виступами Петра Миколайовича, вважає, що на посаді президента він діяв би без емоцій: "Петро Симоненко за свою кар'єру показав себе як врівноважений чоловік, який керується логікою. У гучних скандалах не був, а за свою кар'єру проходив через різні кампанії. На посаді президента діяв би розумом, ощадливо, а ривків з боку в бік він би не робив".

ПРОГНОЗ. За словами астрологів, цього року Симоненко залишиться з попереднім рейтингом серед українців. "У цьому році завершення кар'єри у Симоненка не буде, а позиції лідер комуністів, хоч і не набере, але і здавати не буде", – впевнений Влад Росс. А ось астролог Катерина Ілюшина у гороскопі комуніста побачила проблеми для його кар'єри: "У нього – найскладніший час з усіх кандидатів. А 2014-2015 роки, можливо, стануть часом, коли йому доведеться піти з арени: не бачу у нього підтримки".

Реклама

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО

u

Судячи з передвиборчої програми Тимошенко, відразу після її перемоги Україна прокинеться "Країною мрій". Реформи почнуться повсюдно. Для перезавантаження держапарату Тимошенко обіцяє вдвічі скоротити витрати на утримання влади, скасувати недоторканність нардепів та суддів, ввести якийсь "дієвий механізм імпічменту президента". Олігархів в "Україні Тимошенко" будуть намагатися змусити платити більше, адже Юля обіцяє не лише "перекрити канали виведення в офшори мільярдів доларів", але і змусити їх платити податки в повному обсязі".

Економіка країни при чутливому керівництві Тимошенко почне нестримно розвиватися, а піддані леді Ю. відчують турботу, причому відразу: Тимошенко відбере спецпенсії у чиновників і введе накопичувальну пенсійну систему для простих українців, почне тотально перевіряти якість продуктів харчування і води. Не забуде екс-в'язень і про ув'язнених: вона реформує пенітенціарну систему, "яка перетворилася з виправної в систему тортур і знущань над особистістю".

Політик планує добиватися від РФ компенсації за шкоду в Криму через міжнародні суди. Та й позбутися російської енергозалежності ЮВТ не проти: для цього наша країна в терміновому порядку почне розвивати альтернативну енергетику і наростить свою здобич нафти і газу.

Реклама

ПСИХОПОРТРЕТ. Тетяна Подольська характеризує політика неоднозначно: "Тимошенко – демонстративна особистість, здатна на яскраві кроки. Вміє переконувати. Але на посаді президента керувалася б нетривалими перспективами, її політика була б спрямована на "тут і зараз".

ПРОГНОЗ. Нинішній рік для Тимошенко успішний. "Але фартовий період – осінь, а навесні зірки до неї не дуже прихильні", – говорить Росс. Ілюшина пояснила, чому шансів виграти вибори у ЮВТ небагато: "Вона може зіткнутися з невизнанням її кандидатури більшою частиною населення, також можуть спливати факти з минулого, які завадять рейтингу. З політичної арени вона не піде, але яскравими для неї будуть 2015-2016 роки, а не поточний".

ПЕТРО ПОРОШЕНКО

p

Відомий європейськими прагненнями Петро Порошенко мріє перетворити Україну в цивілізовану державу, не гірше ніж в ЄС. Його реформи можуть перетворити держслужбу у телепроект "За склом", адже Порошенко на посаді президента планує досягти чітких і прозорих принципів роботи держапарату. "Відкритими повинні бути кадрова політика та діяльність кожного чиновника, його стан та доходи, витрати держслужбовців та їхніх родин", – вважає кандидат.

У перший же рік на посаді Петро Олексійович має намір запровадити безвізовий режим з ЄС, а після підписання економічної частини угоди "Україна Порошенка" почне масовану атаку європейських і світових ринків своєю продукцією. У цьому ж році український парламент змінить склад, країна почне впроваджувати децентралізацію влади, а хабарі брати просто перестануть. (Порошенко хоче позбутися від так званого "корупційного податку": "Бізнес має сплачувати податки до бюджету, а не хабарі окремим чиновникам".

ПСИХОПОРТРЕТ. Тетяна Подольська вважає, що Порошенко може стати акуратним і нейтральним президентом: "У нього образ демократичного кандидата і дипломата. Досить акуратний, зумів утримати бізнес при різних владах, в особі громадськості залишився нейтральним. На посаді президента повів би себе дипломатично, керував би країною без особливих ривків, від нього можна очікувати економічних реформ, виважених, продуманих планів".

ПРОГНОЗ. Зірки обіцяють Петру Олексійовичу успіх у 2014 році. "У нього рік вдалий, зоряний період – травень-червень, за його гороскопом – тріумфальний хід планет, що може його привести до тріумфу", – каже Влад Росс. Однак у випадку перемоги на виборах йому необхідно буде заручитися сильною командою. "Він – сильна кандидатура, оскільки ця людина володіє потужною енергією. Але ставши президентом, він повинен налаштуватися на повну віддачу себе Україні, тому для нього важлива правильно підібрана команда", – сказала Катерина Ілюшина.

МИХАЙЛО ДОБКІН

dop

В "Україні Добкіна" слід чекати "відновлення дружніх, партнерських відносин з РФ". Для цього Михайло Маркович, ставши президентом, сприятиме федералізації країни і вступу України до альянсу з Росією: "Нам потрібен сильний партнер, який ментально, економічно, історично і географічно близький". Головним героєм держави стане людина праці. "Людина праці була в останні роки незаслужено забута, вона перестала бути героєм нашого часу: про неї не складали вже пісні і вірші, не знімали фільми. Її витіснили нові "герої", – каже кандидат. Повернути повагу до праці людини Михайло Добкін збирається за допомогою "відродження затребуваності кваліфікованих фахівців для виробничої діяльності".

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

Добкін планує, що підприємства заплатять податки за місцем основної діяльності, аграрії збережуть податкові пільги, а приватна власність залишиться недоторканною. Захистить він і церкви: "Як Президент України, я посилю кримінальну відповідальність за спроби захоплення та акти вандалізму щодо храмів та інших культових споруд".

ПСИХОПОРТРЕТ. На посаді президента Добкіну буде важливо оточити себе гідними людьми. Психолог Тетяна Подольська вважає: "Він спокійний, не імпульсивний, податливий, важливо, як на нього впливатиме оточення".

АСТРОЛОГИ. У Добкіна цього року гороскоп не особливо зоряний. "У нинішньому році зірки не дуже прихильні", – говорить Росс. На його думку, переламати ситуацію на свою користь у передвиборчій гонці йому буде дуже складно, на відміну від щасливчиків зі сприятливим гороскопом. "Перемогу на цих виборах йому навряд чи вдасться здобути, але зате він зможе отримати блок однодумців, а значить, підтримку на сході України. Літо для нього – складний проміжок часу: Михайло Добкін може зіткнутися з осудом, контролем його доходів і заяв", – говорить Ілюшина.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК

tya

"Україна Олега Тягнибока" може стати найбільш "українською" за всю свою історію. Держслужбовці вже наступного, після перемоги Олега Ярославовича, дня почнуть здавати іспит на знання української, всі більшовицькі символи та святкові дати ліквідують, а за українофобію введуть кримінальне покарання.

Тягнибок хоче провести тотальну люстрацію влади: скасувати депутатську, суддівську і президентську недоторканність; перевіряти держслужбовців на "детекторі брехні" на схильність до корупції; змусити чиновників та членів їхніх сімей публікувати декларації. Заплановані у Тягнибока і реформи силового блоку: "Усім психічно здоровим та несудимим громадянам України дозволять вільно отримувати і володіти вогнепальною і холодною зброєю", МВС скоротять втричі, а на армію витрачатимуть 5% від ВВП (зараз – 1%).

У зовнішній політиці свободівець бачить можливість вступу до НАТО, а з РФ хоче ввести візовий режим.

Економіку, на його думку, витягнуть з кризи спрощене оподаткування, безпроцентні держкредити на відкриття своєї справи і заборона приватизації стратегічних підприємств. А енергозалежність ліквідують шляхом диверсифікації імпортних енергоносіїв за правилом: "Від однієї країни-постачальника – не більше 30%".

ПСИХОПОРТРЕТ. Подільська охарактеризувала політика як людину хаотичну: "Тягнибок часто змінює вектор, можливо, він чітко знає, чого хоче, але створюється таке враження, що він не знає, як цього домогтися. Він грає "тут і зараз", при цьому часто непередбачуваний. Майдан показав, що радикалізму в ньому немає (хоча раніше його політична сила робила ставки на це)".

ПРОГНОЗ. "У Тягнибока старт року був хорошим, але до середини удача відвертається, і це триватиме до кінця року", – сказав Росс. "Лідерські позиції в цьому році він не втратить, однак домогтися підтримки всієї країни не зможе. Цей рік – рік боротьби, він переглядатиме людей біля себе. На нього посиплеться багато наклепів, звинувачень", – говорить Катерина Ілюшина.

СЕРГІЙ ТІГІПКО

ti

Тігіпко виклав свою передвиборчу програму лише на двох сторінках. Він намалював таку Україну: на посаді президента планує терміново "сформувати уряд професіоналів, незалежно від їх політичних поглядів", стабілізувати курс гривні і зупинити інфляцію, домогтися економічної автономії регіонів, провести дострокові вибори всіх рівнів влади.

Особливий пункт у Тігіпка – роззброїти Україну. Він упевнений, що потрібно негайно прибрати зброю з вулиць і "розпустити будь-які незаконні збройні формування". Набагато ефективніше замість "вуличної зброї" в "Україні Тігіпка" виявиться створення компактної армії на контрактній основі. А успіх розвитку української економіки Тігіпко відкриє у створенні позитивного інвестиційного клімату в країні. На його думку, якщо переорієнтувати українські компаній на європейські ринки, використовувати кредити не на проїдання, а на будівництво мостів" і знизити енерго- і сировинну залежність від РФ, все це виведе країну з кризи.

ПСИХОПОРТРЕТ. "Тігіпко, судячи з його політичної і бізнес-діяльності, готовий на багато що для досягнення своєї мети і заради власних амбіцій. Він діятиме логічно і виважено, але багато чого залежатиме від його оточення", – вважає Подільська.

ПРОГНОЗ. За гороскопом Тігіпка нинішній рік для нього – сходинка на шляху до успіху: "З політичної арени цього року він не піде, підтримка населення на виборах у нього буде непоганою. Але зараз у Тігіпка більше шансів не стати президентом, а отримати за нової влади призначення. І те, що він отримає за час виборів, зіграє важливу роль для 2015-2016 років, а 2014-й – це проміжок, сходинка, яку потрібно правильно пройти", – говорить Ілюшина. Однак, на думку Влада Росса, пожинати плоди Тігіпко зможе і в цьому році: "У гороскопі у нього в 2014 році також зоряний час, але успіх прийде тільки восени".

ОЛЕГ ЛЯШКО

lyah

Епатажний політик на посаді президента має намір провести "генеральне прибирання" в Україні. Його передвиборча програма напхана заявами в стилі мілітарі: "Моє завдання на перший президентський термін – визволення України від "паразитів": окупантів, сепаратистів, казнокрадів та корупціонерів!". Президент Ляшко обіцяє помститися за Крим: "Встановлю європейські ціни на постачання з України в Крим прісної води, газу, електроенергії. Вартість транзиту російського газу в Європу складе $500 за 1000 кубометрів, а не $10, як зараз. Якщо РФ відмовиться платити – перекрию трубу".

Крім того, Ляшко хоче заборонити в Україні трансляцію всіх російських каналів, ввести візовий режим з РФ, а в Чорному морі заборонити базуватися флоту РФ. Дістанеться "на горіхи" й іншим: сепаратистів Ляшко хоче позбавити громадянства, а КПУ і ПР заборонити як партії. Піднімати економіку він хоче, воюючи з олігархами і залишивши мінімум податків. "Повернемо пенсійний вік жінкам – 55 років. Приймемо закон, щоб робота на підсобному селянському господарстві і на ринку давала людям право на отримання пенсії", – обіцяє він. Ляшко хоче і підвищити народжуваність в країні: для цього планується призначити максимальну держдопомогу при народженні дитини, а сім'ї з двома дітьми потрібно визнати багатодітними: "Тоді ці сім'ї зможуть отримувати пільгові кредити на житло".

ПСИХОПОРТРЕТ. "Олег Ляшко дуже демонстративний соціотип, що рідко зустрічається у чоловіків. У всіх своїх епатажних витівках він показує імпульсивність і непередбачуваність, такими людьми керують емоції. На посаді президента були б різкі випади, кроки, гра на публіку", – говорить Подільська.

ПРОГНОЗ. "У Ляшка – рік успішних починань", – вважає Влад Росс. Але, на думку Ілюшиної, починання кандидата будуть локальними і не вплинуть на долю всієї країни: "У нього буде свій погляд на вихід країни з кризи, у нього будуть однодумці. Але повноважень для перевороту і глобального втілення починань йому не вистачить".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти