Пристайко розповів, чи зможуть українці виїхати на сезонні роботи в Європу

29 квітня 2020 19:58

Крістіна Зеленюк , Руслан Ровік

Пристайко буде вести переговори з європейськими країнами, які хочуть залучити українців

Переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт, буде вести віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко за дорученням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Реклама

В інтерв'ю сайту "Сьогодні" Вадим Пристайко розповів, що немає ніякої мови про будь-які заборони на виїзд, більш того, чартери для сезонних працівників будуть організовуватися постійно.

Однак, за його словами, важливо зрозуміти різницю між заробітчанами, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації і вимог безпеки.

"Ви ж бачите, які області постраждали від коронавірусу найбільше. Давайте говорити чесно – це області вздовж кордону. Тому одна справа, коли ми говоримо про сезонних працівників, які їдуть на сезонні роботи на 3-6 місяців, маючи медичну страховку, гідну зарплату , форми і умови роботи, і роблять це не перший рік. відносно таких співробітників ми продовжуємо вести переговори з конкретними країнами і будемо забезпечувати цю організовану сезонну роботу", – заявив він.

Віце-прем'єр зазначив, що в Фінляндії сезонні робітники, які туди приїжджають, "проходять обов'язкову обсервацію, яку оплачує уряд або компанії, які їх наймають".

Пристайко зазначив, що на зустрічі прем'єр-міністра ця тема обговорювалася з послами ЄС і США, оскільки в публічному просторі ведеться дискусія про нібито заборону на виїзд громадян України для роботи за кордоном.

"Сьогодні прем'єр-міністр уповноважив мене займатися цим питанням з конкретними країнами про організовані поїздки. Ми зараз намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім'ям в Україні вони приносять дохід", – заявив чиновник.

Реклама

За словами Пристайка, в уряді хотіли б, щоб ці люди залишилися в Україні і зробили "внесок в економіку країни, наприклад, побудувавши свої ферми".

"Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від рідної домівки, щоб заробляти. Але ми не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати насильно", – резюмував віце-прем'єр.

Відео: Сьогодні

Нагадаємо, що на цьому тижні в уряді Фінляндії заявили, що можуть відмовитися від українських заробітчан після неоднозначних заяв Києва про те, що Україна прагне зберегти заробітчан вдома.

До сезонних робіт Фінляндія планувала залучити близько 14 тисяч українців. Перший чартер, оплачений Гельсінкі, привіз 200 українців. Однак, за словами посла Естонії в Україні, після цього Кабмін призупинив організацію таких чартерів.

Повну версію інтерв'ю з віце-прем'єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадимом Пристайком для сайту "Сьогодні" про допомогу ЄС в боротьбі з коронавірусом, про наші відносини з ЄС і НАТО, а також про Росію читайте в п'ятницю, 1 травня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти