Президент підписав закон про стимулювання інвестиційної діяльності: подробиці

11 жовтня 2019, 21:58

Закон має на меті поліпшення інвестиційного клімату в Україні

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" №132-IX, схвалений Верховною Радою 20 вересня.

Реклама

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

"Закон має на меті поліпшення інвестиційного клімату в нашій країні за окремими напрямами, обраними в результаті комплексної оцінки відповідності законодавства України кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business. Документ вносить зміни в ряд законодавчих актів, які містять застаріле та неефективне регулювання. Зокрема, він спрямований на усунення юридичних прогалин, а також впровадження в правову систему України інноваційних правових інструментів ", – йдеться в повідомленні.

Основні положення законопроекту передбачають серед іншого відповідальність осіб із зацікавленістю і посадових осіб акціонерного товариства за збитки, завдані угодою з зацікавленістю, укладеними на неринкових умовах, згода на вчинення якого була надана мажоритарним акціонером або призначеними ним особами; розширення переліку операцій, які вважаються угодами з зацікавленістю.

Закон скасовує обов'язок сплати пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту. Закон передбачає, що договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними і продовжують свою дію до моменту їх повного виконання. Протягом 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці перераховують до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту: для нежитлових будівель та споруд – 4% від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта; для житлових будинків – 2% від вартості будівництва об'єкта. Закон також визначає об'єкти, при будівництві яких пайова участь не сплачується.

Реклама

У сфері договорів застави земельних ділянок закон скасовує обов'язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, переданих в заставу.

У сфері діяльності товариств з обмеженою відповідальністю визначаються особливості створення та діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Як повідомлялося, Рада схвалила відповідний законопроект №1059 у другому читанні та в цілому 272 голосами 20 вересня.

"У 2020 році діє перехідний період, під час якого встановлюється фіксована однакова ставка пайової участі: 4% – для нежитлових будівель та споруд, 2% – для житлових будинків, 0% – для промислових і соціально значущих об'єктів", – повідомила заступник комітету з питанням економічного розвитку Роксолана Підлас, виступаючи в парламенті.

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах
Реклама

Для житлових будинків відсоток пайового внеску розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості будівництва в регіоні, які затверджуються наказом Міністерства розвитку громад і територій України. Для нежитлових будівель відсоток розраховується від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта.

Крім того, була схвалена правка, що виключає державні та комунальні земельні ділянки з числа об'єктів, які можуть бути передані в довірчу власність. Документом передбачено також, що довірчий власник не має права вчиняти дії з розділення, об'єднання земельних ділянок, змінювати цільове призначення ділянок і ін.

Під час підготовки документа до другого читання було розглянуто 122 правки, з яких дев'ять було враховано.

Новини "Сьогодні" писали, що у вересні президент Володимир Зеленський закликав міжнародний бізнес вкладати інвестиції в Україну.

У той же час в уряді підрахували, що Україна за найближчі п'ять років повинна залучити 50 млрд доларів інвестицій, щоб досягти зростання валового внутрішнього продукту на 40%.

Реклама

Читайте також – Українське "економічне диво": як виконати "п'ятирічку" Кабміну

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти