Президент підписав низку законів про зміни до Податкового кодексу

7 серпня 2015, 21:42

Порошенко має чітку позицію – фіскальний тиск має зменшуватися, а податкове законодавство – лібералізуватися

Сьогодні президент підписав низку законів про зміни в Податковий кодекс. Про це на брифінгу повідомили заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків та голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Реклама

Підписано Закони "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення", "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій".

"Це досить резонансні закони. Ми отримали багато звернень щодо них, у тому числі і прохання накласти вето, оскільки, нібито, український малий і середній бізнес не готовий до такої лібералізації. Однак президент має чітку позицію – фіскальний тиск має зменшуватися, а податкове законодавство – лібералізуватися", – зазначив Дмитро Шимків.

За словами Ніни Южаніної, національний механізм встановлення трансфертних цін для податкових потреб приведені у відповідність із загальноприйнятою у світі системою: "Законом змінюються параметри контролю відповідності ринкових цін таким чином, що гарантовано виключає суб'єктів малого і середнього бізнесу з обтяжливих фіскальних процедур. Збільшений поріг операцій, що визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються наступні умови: з 20 до 50 млн грн річного доходу платника податку і з 1 до 5 млн грн обсягу операцій платника податків з одним контрагентом. Одночасно, суттєво обмежена сфера податкового контролю, з якої виключено податок на додану вартість, скорочено перелік підстав для проведення спеціальних перевірок. При цьому, увага до великих платників не послаблюється, критерії щодо пов'язаних осіб не змінюються", – підкреслила вона.

Закон про зниження податкового тиску на бізнес передбачає цілу низку поправок, покликаних спростити роботу підприємців. По-перше, це передача повноважень щодо надання узагальнюючих податкових консультацій Міністерству фінансів з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Реклама

По-друге, Закон забороняє контролюючим та іншим державним органам використовувати акт перевірки як підставу для висновків про взаємовідносини платника з контрагентами у разі, якщо платнику податків за результатами складання акта не вручено податкове повідомлення-рішення. Це буде сприяти реалізації права платника на оскарження рішення контролюючого органу.

По-третє, Закон вводить загальний порядок прийняття контролюючими органами податкових повідомлень-рішень у разі наявності кримінального провадження. Це дозволить платнику податків, не чекаючи закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженню, здійснювати оскарження прийнятих рішень за результатами перевірки в рамках адміністративної юрисдикції, яка є спеціалізованою у податкових спорах.

По-четверте, Законом встановлено низку вимог до змісту наказу про проведення перевірки, завдяки чому платнику буде зрозуміло, з якою метою вона проводиться, і чи має вона законні підстави.

В тренді
Всі дізнаються правду – РНБО проведе аудит держземель в Конча-Заспі і Пущі-Водиці
В тренді
Екс-нардеп побив "слугу народу" Соломчука в прямому ефірі: відео
Фото: скріншот
В тренді
Загрожують катастрофічні наслідки: РФ збільшила кількість кібератак на Україну
Ілля Вітюк, фото: СБУ

Крім того, закон встановлює, що тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій у 20 млн грн штрафи, нараховані на суму податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати податкового зобов'язання. Також платникам податків дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання протягом 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

"Закон впроваджує нові інструменти захисту прав інвесторів і платників податків. Реалізація його положень сприятиме покращенню підприємницького середовища та позитивно впливатиме на фінансовий стан суб'єктів господарювання", – вважає Ніна Южаніна. – "Ми повинні повернути культуру сплати податків".

Реклама

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" забезпечує рівність підходів до оподаткування неприбуткових організацій і дозволяє знизити податкове навантаження на благодійну діяльність.

Визначаються чіткі критерії віднесення організацій до неприбуткових, а також механізм повного звільнення неприбуткових організацій від податків у разі спрямування доходів на виконання статутних цілей.

Крім того, Закон передбачає зняття будь-якого фіскального навантаження або обмежень з добровільної допомоги ЗСУ та інших структур, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції. "Це дуже ліберальна норма. Я думаю, що культура платників податків буде на високому рівні, і зловживань ніхто допускати не буде", – зазначила Ніна Южаніна.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти