Прес-конференція Надії Савченко: головні заяви

Президентські амбіції, робота в "Батьківщині", боротьба з корупцією в армії, приниження Путіна і багато іншого

На третій день після повернення в Україну українська льотчиця, народний депутат Верховна Ради Надія Савченко дала першу розширену прес-конференцію.

Журналісти Сегодня.ua зібрали ключові заяви Савченко про її подальші плани, ситуації на Донбасі, виконанні Мінських угод тощо.

Реклама

Про подальші плани

На самому початку прес-конференції Надія Савченко заявила, що готова стати президентом, якщо знадобитися.

Реклама

"Українці, якщо ви хочете, щоб я була президентом, добре – я буду президентом країни", – заявила нардеп.

У той же час вона підкреслила, що поки не готова до такої ролі. "На Банкову завтра я не збираюся. Мені там ще нічого робити. Я ще нічого там не зможу зробити. Коли буду готова і зможу, повірю в це сама, і якщо люди скажуть, що я там потрібна, я туди піду", – заявила вона.

При цьому вона зазначила, що не збирається триматися за посаду, якщо українці будуть проти. "Але якщо перший Майдан вийде і скаже, що я там не потрібна – не проросійський Майдан, а наш український Майдан, – я не буду триматися за крісло двома руками, а вийду і скажу – "Добре". І ніяких питань не буде" , – підкреслила Савченко.

Реклама

Вже у вівторок, 31 травня, Надія Савченко має намір вийти на роботу до Верховної Ради.

І перше, що хоче зробити Савченко – створити комісію або комітет з контролю над ситуацією в армії. "Я знаю, як там на передовій. Хлопці повинні розуміти, що у них міцний тил. Я знаю, що потрібно боротися з корупцією в армії, а як з цим боротися – навчимося швидко. Тому буде ця комісія. У яких ще комітетах я працювати буду, не знаю, я ще буду розбиратися з цим", – сказала вона.

Також Надія Савченко має намір домагатися звільнення решти ув'язнених, які утримуються в Росії і заради цього готова йти на контакт навіть з бойовиками. "Я не відкидаю ніяких механізмів. Я буду йти на контакт з усіма. Якщо потрібно піти на контакт з сепаратистами, я піду. Це не означає, що я буду з ними ручкався. Але ми повинні знаходити такі механізми, щоб це спрацювало для кожного", – підкреслила вона.

Разом з тим Савченко поки не знає, чи буде вона брати участь в переговорах Контактної групи в Мінську.

.jpg_66

Фото: "Батьківщина"

Про "Батьківщину"

Крім того вона заявила, що не виходитиме з фракції "Батьківщина", за списками якої під №1 він пройшла в парламент.

"Я прийшла і зараз перебуваю в команді "Батьківщини". Я вдячна "Батьківщині", що вони взяли мене до себе в партію, коли я сиділа в тюрмі. Було б добре, якби кожна політична партія взяла по одному політв'язню, який сидить в Росії. Ми б показали, що ті люди, які у нас герої, в Росії сидять по тюрмах і вважаються злочинцями... Я не перебіжчик. Я не прийшла з партією "Батьківщина" і зараз не скажу "Дякую" і не піду в третю або десяту , або внефракціним депутатом. Я не вийду. Якщо мене щось не влаштовуватиме в моїх колег, ми будемо говорити, ми будемо мінятися, ми будемо вчитися, ми будемо боротися разом. Я ще поки ні з ким не знайома", – сказала вона, додавши, що раніше не цікавилося українським політикумом і нікого там не знає.

"Жати руку офіційно по-діловому я буду всім: і на вулиці людям, і політикам в кулуарах. Тому що я не знаю, хто всі ці люди, – мені їх прізвища ні про що не говорять", – сказала вона.

Також Надія Савченко додала, що не має наміру боротися з Юлією Тимошенко за верховенство у фракції. "У партії "Батьківщина" є глава, лідер. Я планую ефективно працювати, для цього не обов'язково очолювати партію. Буде треба – значить треба, ні – то ні", – сказала вона.

Про "закон Савченко"

Також нардеп заявила, що не планує відкликати свій так званий "закон Савченко", згідно з яким один день попереднього ув'язнення в СІЗО вважається за два дні позбавлення волі. Цей закон вже викликав хвилю критики, зокрема. зазначалося У ГПУ нагадали, що цей закон дає можливість достроково вийти на волю і істотно зменшити терміни відбування покарання небезпечним злочинцям.

"Багато хто спекулює цим законом. Ви повинні розуміти: на жаль, у в'язниці сидить половина винних, але половина невинних. Цей закон потрібен був для того, щоб слідчі не тримали людей і не вішали на них всіх собак. Якщо ти не можеш довести провину людини, то не потрібно його в СІЗО мучити. Закон правильний", – сказала вона.

За її словами, це тільки початок. "Я бачу в Україні суд присяжних, я бачу судову реформу. Ініціювати скасування закону я не буду. Він запрацює – він не настільки поганий, як ви думаєте", – сказала вона, додавши, що кримінальна ситуація в Україні погіршилася тоді, коли людям стало важче жити, а не через це закону.

Про звільнення

За словами, вона до останнього не знала про те, що її відправляють в Україну. "Коли мене викрадали, я не знаю, як це було: з чиєї волі і за чиїм наказом. Коли я, нарешті, вирвалася на волю, мене теж ні про що не питали. Зайшли серед ночі, сказали: "Збирайся, з речами". Куди – не сказали. Я не знала, чи буду я їхати чи летіти кудись до Сибіру або Магадан слідом за Сенцовим і Кольченком, або я буду їхати в Україну... Як цей механізм вирішувалося поза в'язниці, в якій я сиділа, я не знаю", – розповіла вона.

Додавши, що до останнього не могла повірити, що повертається на Батьківщину. "Я не вірила, що я лечу в Україну. Тільки коли літак пішов на зліт, я встала і пішла в кабіну пілотів дивитися на зліт. Тільки коли я побачила злітну смугу, я побачила, як літак відривається в небо, тільки тоді мене відпустило. Я все чекала, коли кордон перетнемо", – додала вона.

Також воно повідомила, що під час укладення російська влада намагалися схилити її до співпраці, але тільки на самому початку. "Мені говорили:" Або будеш співпрацювати, або небо в клітинку ". Коли я вибрала небо в клітинку, я не можу сказати, що були якісь пропозиції. Вони мені і багато питань не задавали", – сказала Савченко.

 Вона також зазначила, що якби у неї була граната, вона б не попалася в полон до бойовиків на Донбасі. "Була б граната – не потрапив би. Блін, не було гранати", – сказала льотчиця.

.jpg_67

Фото: "Батьківщина"

Про ситуацію на Донбасі

На думку Савченко, військові дії на Донбасі слід називати війною, а не антитерористичною операцією.

"Хтось думає, що якщо війну назвати не війною а "операцією", вона від цього зміниться. Це все філософія, яку кожен відчуває сам. Люди бояться таких слів як "війна". Назву дають політики і ЗМІ. Вони хочуть назвою виправдати свої дії, що вони там роблять все правильно. Наскільки воно насправді правильно, я знаю. Хто хоче дізнатися – хай іде на фронт і дивиться. Для мене це війна, як би це не називали", – зазначила Савченко. Крім того, вона додала, що ворог – Росія.

У той же час вона зазначає, що миру хочуть всі і заради цього потрібно йти на компроміси. "Я особисто хочу миру, і компроміси повинні бути, тому що це логічно і розумно. Війни і закінчуються компромісами. Навіть капітуляції відбуваються тому, що хтось пішов на компроміс. Ми будемо йти на компроміси. Я не вперта як баран. Але не за всяку ціну, це не буде зроблено ціною зради, не ціною "зламатися і продатися" ...Якщо там готові так само, тоді ми знайдемо спільну мову, – заявила вона.

За її словами, Мінські угоди не так вже й ефективні, але вони дозволили істотно знизити градус напруги на Донбасі, але про вибори там можна говорити тільки після закриття кордону.

"Якби українці були одні, ми б знайшли спільну мову, але у нас дуже багато порадників. Виборів не може бути, поки у нас межа відкрита", – сказала вона.

Коли ж такі вибори будуть проводити, то, на її думку, в них повинні взяти участь всі жителі Донбасу, в тому числі і ті, хто покинув регіон.

Про повернення Криму

Надія Савченко вважає, що повернути Крим під український суверенітет можна двома способами.

"Якщо буде третя світова війна, Крим повернеться", – заявила Савченко, зазначивши, що допускає сценарій глобальної війни.

"Якщо (війни) не буде, Крим повернеться через міжнародне право", – сказала вона, додавши, що це може статися ще нескоро.

При цьому вона підкреслила, що "Росія порушила усталений порядок, межі і міжнародного права і це розпалює проблеми і в інших точках".

Вона також висловила впевненість, що був момент, коли Україна могла військовими діями перешкодити незаконній анексії Криму Росією. "Війною треба було Крим не віддавати. Був період, коли треба було йти і захищати нашу землю", – сказала вона.

Про Путіна

Досить жорстко українська льотчиця висловилася про президента РФ Володимира Путіна. "Відчепись від України, відчепися від кожної країни, в яку ти вчепився. Залиш собі своє царство, не муч своїх людей, не муч свою країну. Життя двічі не проживеш – здохнеш все одно, і ми всі теж помремо. Тому живи гідно і не заважай жити іншим ", – звернулася вона до лідера Росії.

Говорячи про російського лідера, вона зазначила, що особисто з ним не знайома. "Тому я не можу вам сказати, що про нього думаю. Я можу вам сказати тільки ту думку, яку показують по російському телебаченню, – тобто, що з неї роблять для російського споживача ЗМІ. Не знаю, як це сприймає російський споживач – я це сприймаю так. це дуже негарний людина: ні фізично, ні внутрішньо. Я Путіна бачу як гниду", – сказала вона.

У той же час Савченко визнала силу Путіна.

"Судячи з російського телебачення, він бог, він може все. Я не увійшла ще в політику, щоб оцінити його як політика. Але я точно вам скажу, що це людина не слабкий", – підкреслила вона.

Прес-конференція тривала понад дві години.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Війна в Україні з космосу
Більше новин
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Допомога під час війни
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

61251.23

Bitcoin Cash (BCH)

303.48

Binance Coin (BNB)

413.86

Dogecoin (DOGE)

0.1

Ethereum Classic (ETC)

28.76

Litecoin (LTC)

75.09

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,38
50,05
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,05
51,38
51,62
27,56
53,09
51,09
51,20
27,61
53,68
52,29
53,68
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,29
58,99
56,99
55,99
28,48
-
48,90
49,05
26,98
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
Валюта
Курс гривні сьогодні

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

38.42

Євро (€)

41.72

"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти