Припинення Договору про дружбу з РФ: що означає законопроект Порошенка

3 грудня 2018, 16:09

Причиною для такого кроку Києва стало невиконання Москвою положень документа

Внесений президентомУкраїнизаконопроектпро припиненнядіїДоговорупродружбузРосієюєпроцедурою,якувимагаєвиконуватиукраїнськезаконодавствощодоміжнароднихдокументів, ратифікованихУкраїною.

Реклама

Відповідно до законопроекту,текстякогоопублікованийнасайтіРади,діюДоговорумаєбутиприпиненоз 1 квітня2019 року.ПрипиненняйогодіїзвільняєУкраїнувідбудь-якогозобов'язанняпойоговиконаннюіне впливаєнаправа,зобов'язанняабоправове становищеУкраїни.

Упояснювальнійзаписціговориться,щопричиноюдлятакогокрокусталоневиконанняМосквоюположеньдокумента.

"Триваюча агресія РФ викликала істотні порушення більшості статей Договору, про що Україна систематично підкреслює в листуванні з РФ. У ноті від 9 квітня 2014 року Україна звернулася до РФ вжити заходів з метою припинення порушень Договору відповідно до вимог статті 65 Віденської конвенції про право міжнародних договорів. Разом з тим, на сьогоднішній день відсутні ознаки сумлінного прагнення РФ усунути правопорушення і відшкодувати збиток, заподіяний своїми протиправними діями. Більш того, РФ своїми агресивними діями постійно погіршує порушення умов Договору", – пояснюється в законопроекті.

Такимчином,президентськийзаконопроектцепроцедура,необхіднадляприпиненнядіїДоговору,авідповідно до закону"Про міжнародні договориУкраїни"згодунаприпиненняміжнародногодокументаповиннадатиВерховнаРада,підтримавшинеобхіднийдляцьогозакон.

Реклама

Данийзаконопроектвженаправленийнарозглядпрофільногокомітетупарламенту.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Нагадаємо, 21 вересня Київ официально сообщил России о непродлении Договора про дружбу. Міністерствозакордонних справнаправилодо Москвивідповіднуноту,вякійМЗСдетальноаргументувалопорушенняРосіїпо всіх положенняхдокумента.

В свою чергу в МЗС РФ лицемірно відреагувалинаприпиненняДоговорупродружбу.Увідомствівважають,щозавдано"колосальної шкодине тількиросійсько-українськимвідносинам,а йнаціональнимінтересамсамоїУкраїни".

Як розповідав спікер Верховної Ради Андрій Парубій, депутати можутьвзятисязадоговірпро Дружбувже в четвер, если парламентский комитет одобрит президентский законопроект.


Договірпродружбу,співробітництво і партнерствоміж Україною і РосійськоюФедерацієюіУкраїною(т.зв.Великийдоговір),вякомузакріплювавсяпринципстратегічногопартнерства,визнаннянепорушностііснуючихкордонів,повагитериторіальноїцілісностітавзаємноїзобов'язанняне використовуватисвоютериторіюна шкоду безпеціодин одного,бувпідписанийв1997 році.У 2008 роціугода булаавтоматично продовженана10років.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти