Правосуддя в Україні стане доступним, відкритим, професійним і некорумпованим – Порошенко

16 грудня 2016, 15:18

Сергій Остапенко

Президент упевнений в успішності судової реформи

Президент України Петро Порошенко переконаний, що завдяки проведенню судової реформи правосуддя в Україні стане доступним, відритим, професійним і некорумпованим. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

У присутності президента присягу прийняли судді, які були призначені на посаду в перехідний період судової реформи для забезпечення громадянам доступу до правосуддя. За даними Ради суддів України, на цьому етапі через звільнення значної кількості старих суддів мала місце недоукомплектацію судів різних інстанцій, що унеможливлювало їх ефективну роботу.

Глава держави звернув увагу новопризначених суддів на те, що зараз наша країна переживає якісно новий період свого розвитку, а її громадяни особливо гостро потребують захисту правди, справедливості, в чесному і справедливому суді. Президент зазначив, що на суддів, які сьогодні приведені до присяги, покладається величезна відповідальність.

Петро Порошенко акцентував, що новопризначені судді першими починають свою роботу в умовах зміненого Основного закону України. Наступними присягу будуть судді нового Верховного Суду, конкурсний відбір в який здійснюється зараз. Протягом найближчих трьох місяців кандидати, які подали свої документи для участі в конкурсі, пройдуть кілька етапів відбору. Петро Порошенко закликав комісію бути чесною, об'єктивною і відкритою, а громадськість – пильно стежити за ходом конкурсу.

В тренді
Війну в Україні відчує кожна країна Європи – головне з інтерв'ю Зеленського

Глава держави висловив сподівання, що законопроект "Про Вищу раду правосуддя" буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і прийнятий на наступному тижні.

Реклама

Ще одним пріоритетом президент назвав розроблений Радою з питань судової реформи та підтриманий Венеціанською комісією законопроект "Про Конституційний Суд України", який встановлює конкурсні процедури добору суддів Конституційного Суду, вводить нововведення – інститут конституційної скарги, яка є додатковим механізмом захисту прав і свобод громадян. Не менш важливим, на думку Петра Порошенка, є доопрацювання та прийняття нового процесуального законодавства.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти