Уряд затвердив чотири рівні терористичної загрози

Рівень терористичної загрози скасовується в разі запобігання скоєння або припинення терористичного акту

Кабінет міністрів України затвердив єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів, мінімізації їх наслідків.

Відповідну постанову від 18 лютого 2016 р. № 92 опубліковано на Урядовому порталі.

Реклама

Згідно з документами, рішення про встановлення, зміну, скасування рівня терористичної загрози, строк і район дії рівня терористичної загрози приймає керівник Антитерористичного центру за письмовим дозволом голови СБУ. Про прийняте рішення керівник Антитерористичного центру негайно інформує президента України.

Рішення про встановлення, зміну, скасування рівня терористичної загрози, строк і район дії рівня терористичної загрози оприлюднюється через засоби масової інформації.

Рівень терористичної загрози скасовується в разі запобігання вчинення або припинення терористичного акту та ліквідації загрози життю і здоров'ю людей.

Реклама

Залежно від наявної інформації про загрозу скоєння терористичного акту встановлюються такі рівні терористичних загроз: "сірий (можлива загроза)" — за наявності факторів (умов), які сприяють вчиненню терористичного акту; "синій (потенційна загроза)" — за наявності інформації, яка потребує підтвердження, про підготовку до вчинення терористичного акту; "жовтий (ймовірна загроза)" — за наявності достовірної (підтвердженої інформації про підготовку до вчинення терористичного акту; "червоний (реальна загроза)" — у разі скоєння терористичного акту.

"Антитерористичний центр: визначає, аналізує причини і умови, що сприяють виникненню та поширенню тероризму; надає методичну допомогу і рекомендації суб'єктам боротьби з тероризмом щодо виявлення та усунення причин і умов, що сприяють виникненню та поширенню тероризму; координує дії суб'єктів боротьби з тероризмом з розширення взаємодії з правоохоронними органами і спеціальними службами іноземних держав, антитерористичними структурами ООН, ОБСЄ, НАТО, ЄС, іншими міжнародними організаціями, які здійснюють боротьбу з тероризмом, на підставі міжнародних договорів", – йдеться у положенні.

Суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, необхідно видати за погодженням зі Службою безпеки в межах повноважень у шестимісячний термін з дня набрання чинності цієї постанови інструкції з організації і порядку здійснення дій щодо рівнів терористичних загроз, визначеним положенням.

Реклама

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

влада
Реклама
У тренді: влада
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти