Уряд затвердив чотири рівні терористичної загрози

23 лютого 2016, 20:31

Рівень терористичної загрози скасовується в разі запобігання скоєння або припинення терористичного акту

Кабінет міністрів України затвердив єдину державну систему запобігання, реагування і припинення терористичних актів, мінімізації їх наслідків.

Реклама

Відповідну постанову від 18 лютого 2016 р. № 92 опубліковано на Урядовому порталі.

Згідно з документами, рішення про встановлення, зміну, скасування рівня терористичної загрози, строк і район дії рівня терористичної загрози приймає керівник Антитерористичного центру за письмовим дозволом голови СБУ. Про прийняте рішення керівник Антитерористичного центру негайно інформує президента України.

Рішення про встановлення, зміну, скасування рівня терористичної загрози, строк і район дії рівня терористичної загрози оприлюднюється через засоби масової інформації.

Рівень терористичної загрози скасовується в разі запобігання вчинення або припинення терористичного акту та ліквідації загрози життю і здоров'ю людей.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну
Реклама

Залежно від наявної інформації про загрозу скоєння терористичного акту встановлюються такі рівні терористичних загроз: "сірий (можлива загроза)" — за наявності факторів (умов), які сприяють вчиненню терористичного акту; "синій (потенційна загроза)" — за наявності інформації, яка потребує підтвердження, про підготовку до вчинення терористичного акту; "жовтий (ймовірна загроза)" — за наявності достовірної (підтвердженої інформації про підготовку до вчинення терористичного акту; "червоний (реальна загроза)" — у разі скоєння терористичного акту.

"Антитерористичний центр: визначає, аналізує причини і умови, що сприяють виникненню та поширенню тероризму; надає методичну допомогу і рекомендації суб'єктам боротьби з тероризмом щодо виявлення та усунення причин і умов, що сприяють виникненню та поширенню тероризму; координує дії суб'єктів боротьби з тероризмом з розширення взаємодії з правоохоронними органами і спеціальними службами іноземних держав, антитерористичними структурами ООН, ОБСЄ, НАТО, ЄС, іншими міжнародними організаціями, які здійснюють боротьбу з тероризмом, на підставі міжнародних договорів", – йдеться у положенні.

Суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, необхідно видати за погодженням зі Службою безпеки в межах повноважень у шестимісячний термін з дня набрання чинності цієї постанови інструкції з організації і порядку здійснення дій щодо рівнів терористичних загроз, визначеним положенням.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти