Посол Джеффрі Пайєтт розповів, як США бачать процес трансформації в Україні

16 листопада 2015, 18:47

Українська влада повинна продовжувати проводити реформи

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час засідання Антикорупційного засідання заявив, що українці на правильному шляху, проте попереду – багато реформ.

Реклама

"Найважливіша думка, якою я хочу поділитися з громадянським суспільством України та політиками України, це не здавайтеся, продовжуйте працювати над тим, над чим ви працюєте, і чим ви вже, по суті, пожертвували для того, щоб створити верховенство права в Україні. Ви можете тільки поліпшити те, чого ви вже досягли. Особливо я пишаюся успіхами патрульної поліції України. 15 мільйонів доларів було інвестовано США в це, але все ж це досягнення українців: тисяч українців, які взяли участь у цьому, але й українського суспільства, яке тепер пишається тим, що має нову поліцію, яка не така корумпована, як попередня. Цим дійсно можна пишатися. Це означає, що систему все ж можна змінити", – сказав посол.

Читайте також:Корумповані чиновники ГПУ відкрито підривають реформи в Україні – посол США

За його словами, в США вітають і підтримують зміни в нашій країні.

"Звичайно, перший пріоритет – це реформування Генеральної прокуратури. Тепер США підтримують створення незалежної функції незалежного генерального комісара, незалежного органу. Ми будемо підтримувати ці зусилля. Ситуація не є безпорадною. Я хочу це підкреслити. Я хочу привітати всіх тих, хто останнім часом брав участь у реформуванні судової гілки влади. Ми бачимо, що всі фракції підтримують цей процес, і Венеціанська комісія підтримує це. Ми сподіваємося, що це буде розвиватися і далі і судова влада буде реформована", – зазначив він.

Реклама

Пайетт також нагадав, що для Верховної Ради недостатньо приймати нові закони – важливо їх виконувати.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

"Президент говорив про нове антикорупційне прокурорі, який буде знаходитися поза будь-якого політичного впливу і який буде підтримуватися українцями. Тепер на цю посаду 24 кандидата. Комітет, який складається з 11 осіб, вибирає кандидатуру. Дуже важливо, щоб цій кандидатурі довіряли люди, щоб вона відповідала високим стандартам. Ми підтримуємо ідею створення нового бюро розслідувань, яке займатиметься всіма розслідуваннями, повністю збігається з усім процесом, розпочатим при затвердженням нового Кримінального Кодексу. Але при цьому залишається також продовження зусиль з реформування Генеральної прокуратури України. Ми підтримуємо обіцянки уряду України перейти на електронне управління і на електронні держзакупівлі. Тому що, як ми сьогодні почули, комп'ютери хабарів не беруть. І це також важливо для успіху приватизації, тому що це означає, що ця власність буде повернута. Прем'єр-міністр сьогодні чітко заявив, що державні установи, державні підприємства є якраз тими місцями, де корупція процвітає більше, ніж де небудь. Тому дуже важливо, щоб проводилася реформа "Нафтогазу", усувати посередників, що крадуть у народу України, що користуються своїми перевагами і зловживають своїм службовим становищем", – констатував посол.

Читайте також: Посол США в Україні: "Нема реформ – немає грошей"

Нагадаємо, 21 жовтня президент України Петро Порошенко заявив, що після проведення місцевих виборів в Україні почнеться рішуча робота з реформування країни.

За даними липневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг", лише 3% українців задоволені темпом реформ у країні. При цьому 32% респондентів незадоволені занадто повільними реформами, а 12% громадян не задоволені, оскільки реформи проводяться занадто швидко. У той же час 40% вважають, що в Україні не відбувається ніяких змін.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти