Посли G7 дали Україні поради щодо виходу з конституційної кризи

25 січня 2021 19:50

Ігор Тимофєєв Ігор Тимофєєв

Судова система має бути прозорою і викликати довіру, наголошують дипломати

Посли країн "Великої сімки" в Україні є прибічниками зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади, тому надали свої рекомендації щодо виходу нашої країни з конституційної кризи.

Реклама

Про це повідомляється на сторінці групи послів G7 у Twitter.

На думку дипломатів, Київ має вжити пріоритетних заходів для комплексної реформи, проведення якої необхідне для зміцнення незалежності, відповідальності та доброчесності судової системи, відновлення повноважень антикорупційних установ.

Певних термінових заходів потрібно вжити для негайного усунення шкоди, заподіяної Конституційним Судом України, і не допустити повторення кризи в майбутньому. На думку послів країн "Великої сімки", слід здійснити таке:

  1. Відновити правові норми щодо боротьби з корупцією, які нещодавно були визнані неконституційними, і забезпечити для них надійну правову основу;
  2. Не допустити у майбутньому заподіяння шкоди з боку КСУ, навіть якщо він стане справді незалежною та підзвітною установою;
  3. Забезпечити призначення кандидатів на ключові посади в судові та правоохоронні органи за принципом прозорості, врахування їх попередніх заслуг та наявності довіри до них.

Читайте також: Вихід з конституційної кризи: Разумков назвав три основні етапи

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає
Реклама

Дипломати G7 наголошують, що разом з терміновим впровадженням заходів для усунення шкоди, заподіяної КСУ, важливими є забезпечення процесу виходу цих установ з кризи і надання їм можливості ефективно виконувати свою місію.

У межах судової реформи потрібно:

  • тимчасово і мінімально збільшити кворум для прийняття рішень КСУ;
  • відкласти поточні процедури відбору суддів КСУ до введення нових правил відбору;
  • невідкладно запровадити чіткий та прозорий процес відбору на посади суддів КСУ, забезпечивши суттєву роль представників міжнародних партнерів у перевірці всіх кандидатів;
  • посилити дисциплінарну відповідальність та етичні вимоги до суддів КСУ;
  • зобов'язати суддів КСУ залишатись неупередженими під час розгляду справ та проводити відкрите голосування.

Нагадаємо, представник Єврокомісії Катаріна Матернова заявила, що конституційну кризу, яку викликало рішення Конституційного Суду щодо е-декларування, можна вирішити шляхом перезавантаження судової реформи.

Відео: Сьогодні

Всі подробиці в спецтемі Скандал навколо Конституційного Суду

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти