Порошенко затвердив Стратегію національної безпеки

27 травня 2015, 01:10

Президент затвердив рішення РНБО від 6 травня про стратегію національної безпеки України

Основними напрямами державної політики у сфері безпеки будуть відновлення територіальної цілісності в рамках міжнародно-визнаних державних кордонів України, забезпечення інтеграції України в ЄС і формування умов для вступу в НАТО.

Реклама

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Згідно зі Стратегією, основними напрямами державної політики у зазначеній сфері є відновлення територіальної цілісності в рамках міжнародно-визнаного державного кордону України, створення ефективного сектору безпеки і оборони та підвищення обороноздатності країни, в тому числі завдяки поглибленню оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами – НАТО і ЄС та досягнення повної незалежності від Росії в питаннях виробництва озброєнь і військової техніки.

Також документ передбачає реформування та розвиток розвідувальних, контррозвідувальних та правоохоронних органів, реформування системи державного управління та нову якість антикорупційної політики.

Одними з основних завдань Стратегії є забезпечення інтеграції України в Європейський Союз і формування умов для вступу в НАТО. У документі наголошується, що Угода про асоціацію з ЄС визначає стратегічні орієнтири для проведення системних політичних і соціально-економічних реформ в Україні, а співпраця з Альянсом сприяє утвердженню в Україні демократичних цінностей, формуванню стабільного безпечного простору, є важливим інструментом підтримки реформ, зокрема в секторі безпеки та оборони, а також забезпечує спільну протидію сучасним викликам і загрозам.

Реклама

Також документ передбачає забезпечення національної безпеки у зовнішньополітичній сфері, економічної та енергетичної безпеки, кібербезпеки, безпеки інформаційних ресурсів і критичної інфраструктури.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

Крім того, рішенням РНБО від 6 травня робота Міністерства оборони щодо організації проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони України визнається недостатньо ефективною.

Радбез доручив Кабінету Міністрів завершити до 30 травня 2015 року виконання заходів комплексного огляду сектору безпеки і оборони України; розробити та внести у місячний строк на розгляд РНБО комплексні пропозиції щодо реформування органів сектору безпеки і оборони України.

Уряду також доручено забезпечувати залучення громадськості до підготовки проектів стратегічних документів з питань реформування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів держави.

Крім того, Кабінет Міністрів до 25 червня 2015 року має забезпечити підготовку проекту концепції Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період 2016-2020 років. У тримісячний термін необхідно затвердити нову редакцію Морської доктрини України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти