Порошенко заявляє про готовність Києва прийняти новий закон про децентралізацію для Донбасу

3 листопада 2014, 21:02

За словами Президента, новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування в суворій відповідності з мінськими домовленостями

Україна готова буде прийняти новий закон про децентралізацію, що стосується місцевого самоврядування в Луганській і Донецькій областях та в разі дотримання конфліктуючими сторонами мінського протоколу, заявляє Президент Петро Порошенко.

Реклама

"Ми будемо готові прийняти новий закон – при поверненні усіх сторін до виконання мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада", – йдеться у зверненні Президента, оприлюдненому на сайті Глави держави в понеділок.

За словами Президента, новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування в суворій відповідності з мінськими домовленостями. "І бюджетну децентралізацію, яка зніме дратівливі питання, хто кого годує. Вона дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування. Кожному – по праці", – підкреслив П. Порошенко.

Раніше стало відомо, що Президент України Петро Порошенко ініціює засідання РНБО 4 листопада, на якому має намір запропонувати на розгляд питання скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

"Одним з питань, яке я винесу на розгляд РНБО – це відміна закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей", – йдеться у зверненні, розміщеному на сайті Глави держави в понеділок.

Реклама

Як повідомлялося, 20 жовтня набрав чинності закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Верховна Рада прийняла закон 16 вересня, Президент України Петро Порошенко підписав його 16 жовтня.

Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим законом.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Згідно із законом, управління у містах, селах і селищах здійснюється територіальними громадами через органи місцевого самоврядування згідно з Конституцією і законами України.

Крім того, повноваження місцевих рад та посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України законом №1680-VII, достроково припиняються. Позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних і міських голів в окремих районах Донецької та Луганської областей призначаються на 7 грудня 2014 року.

Реклама

Особливий порядок на зазначених територіях запроваджується законом тимчасово, на три роки, з дня набрання чинності.

Документ також визначає порядок забезпечення узгодженої діяльності органів місцевого самоврядування цих територій з органами центральної виконавчої влади.

Крім того, в законі визначено механізми державної підтримки соціально-економічного розвитку окремих районів цих областей через впровадження відмінного від загального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності, спрямованих на відновлення об'єктів промисловості, інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць.

Згідно із законом, держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності й покарання осіб-учасників подій у цих районах. Для охорони громадського порядку в населених пунктах окремих районів за рішенням органів місцевого самоврядування створюються загони народної міліції.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти