Порошенко заявив, що завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли

12 жовтня 2016 0:39

Завдяки децентралізації на 50% перевищено надходження міських бюджетів

Президент Петро Порошенко заявив, що завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети значно зросли, а їх дохідна частина перевищила витрати.

Реклама

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

"Напрямок та курс були обрані правильно. Станом на 1 вересня поточного року профіцит місцевих бюджетів становить 32 млрд гривень. За 9 місяців план надходжень до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування трансфертів, виконано майже на 100%", – повідомив глава держави на засіданні Ради регіонального розвитку.

Петро Порошенко акцентував на тому, що порівняно з минулим роком, на 50% перевищено надходження міських бюджетів і левова частка цих коштів спрямовується до бюджету розвитку. "Це те, про що мріяли ще 2 роки тому", – підкреслив президент і зазначив, що завдяки цьому в різних куточках країни розвивається інфраструктура, розвивається транспортне забезпечення, зводяться соціальні об'єкти – дитячі сади, школи тощо. Часто вони відкриваються у віддалених районах, селах – там, де до них ніколи не доходили руки, констатував він.

Крім того, глава держави зазначив, що завдяки підвищенню збільшення бюджетів громад та реалізації експерименту у напрямку частини коштів перевищення надходжень від митниці, відновлюються автомобільні дороги в регіонах і містах.

Реклама

"Наш підхід показує, що дорожнє будівництво сьогодні стало пріоритетом Уряду, пріоритетом місцевих адміністрацій, президента і всієї української влади", – сказав Петро Порошенко. Разом з тим він зазначив, що "все це робиться в умовах війни".

Не пропусти!
Чому Малиновський не забив пенальті македонцям і що його сильно засмутило б
Руслан Малиновський не забив пенальті Північній Македонії

Президент підкреслив, що влада має намір продовжити цю тенденцію і надалі. "Ми не збираємося зупинятися. Дорожній фонд на минулий рік і дорожній фонд на цей рік відрізняються значно", – додав глава держави.

Петро Порошенко також відзначив зростання місцевих бюджетів за всіма видами податків. На його переконання, це є свідченням ефективнішого їх адміністрування, виведення податків з тіні. За його словами, наприклад, по платі за землю дохід зріс на 62%, за частиною податку на доходи фізичних осіб – на 49%.

Водночас президент зазначив, що в повному обсязі задоволений процесом легалізації заробітних плат. "Ми прийняли дуже непросте рішення, коли значною мірою скоротили єдиний соціальний внесок, припускаючи, що та економія, яку бізнес отримав, недоплачуючи податок державі, в повному обсязі буде виплачена на руки людям. Поки що в більшості випадків підвищення заробітної плати не перевищує тієї економії, яку отримали підприємці через скорочення податкового навантаження на заробітну плату. Але процес вже йде і я впевнений в тому, що ми цю ситуацію можемо дотягнути", – підкреслив він.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти