Порошенко запевнив, що українська влада єдина в прагненні мати єдину помісну церкву

28 липня 2016 21:45

Президент України провів зустріч з представником Вселенського Патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископом Телмисським Іовом

Глава Української держави подякував Вселенському Патріарху за увагу, яку Константинопольська Православна Церква-Мати приділяє питанню єдиної помісної церкви в Україні. Президент особливо відзначив той факт, що Вселенський Патріархат прийняв до розгляду звернення Верховної Ради України про надання автокефалії Православній церкві в Україні і сформував комісію, яка вже приступила до вивчення цього питання. При цьому Президент висловив сподівання, що, враховуючи ситуацію, яка склалася у нашій країні, ця комісія не буде затягувати свою роботу.

Реклама

Президент запевнив високого гостя в тому, що українська влада єдина у своєму прагненні, своєму бажанні мати єдину помісну церкву і зазначив, що це питання набуває ще більшої актуальності на тлі значних глобальних потрясінь і викликів.

"Треба просто допомогти віруючим реалізувати прагнення до єдиної церкви", – сказав Петро Порошенко.

У свою чергу високопоставлений представник Вселенського Патріархату архієпископ Іов поінформував Президента про роботу комісії та розгляді питання про створення автокефальної Української православної церкви.

"І хоча церква і держава відокремлені, церква і держава мають співпрацювати", – зазначив архієпископ Іов.

Реклама

Архієпископ Телмисський передав Президенту вітання від імені Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія I та від усієї Константинопольської Матері-Церкви і запевнив у тому, що Вселенський Патріарх бажає допомогти Україні.

Співрозмовники також обговорили роль держави і церкви в питанні запобігання використання релігійного чинника для дестабілізації ситуації в Україні.

Президент підкреслив, що завданням влади було не дати можливості спровокувати міжрелігійні та міжконфесійні конфлікти і висловив задоволення тим, як у ці дні спрацювали правоохоронні органи і "не дали нікому загострити ситуацію".

Петро Порошенко також привітав Вселенський Патріархат з успішним проведенням Вселенського Православного Собору, який минулого місяця відбувся на Криті. "Я думаю, що це затвердило і зміцнило авторитет Його Святості в православному світі", – сказав Президент і назвав цей Собор "абсолютно новим явищем, що представляє в правильному вимірі ситуацію у Вселенському Православ'ї"..

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти