Порошенко забракував закон про дипломатичну службу і повернув його в Раду: стала відома причина

5 травня 2018, 13:55

Глава держави вказав на головну проблему прийнятого Верховною Радою документа

Президент України Петро Порошенко не схвалив закон "Про дипломатичну службу",якийбувприйнятийпарламентомвгрудніминулогороку.Про цейдетьсявтекстіпропозиційпрезидентадо Верховної Ради.

Реклама

Главу держави не влаштувала норма, згідно з якою Міністерство закордонних справ зобов'язане консультуватися з Комітетом Ради у закордонних справах про призначення послів. Згідно з раніше ухваленим документом, перед внесенням кандидатури дипломата для призначення за кордон на розгляд президенту, МЗС повинен спочатку проконсультуватися з Комітетом.

"Це не відповідає конституційно визначеному статусу і повноваженням комітетів Верховної Ради України. Як відомо, Конституція України, яка вичерпно визначила повноваження Верховної Ради (частина друга статті 85), не передбачає для парламенту ніяких повноважень щодо обрання, призначення, затвердження або надання згоди на призначення на посаді", – йдеться в поясненні президента.

Відповідно до закону про комітети Верховної Ради, парламентські комітети проводять попереднє обговорення кандидатур лише тих посадових осіб, яких парламент призначає, затверджує або дає згоду на їх призначення
.

В тренді
Чай з Гітлером пив не Бандера, а Молотов – націоналіст Іллєнко
Крімтого,президент незгодензнаділеннямКабінетуміністрівповноваженнямищодо визначеннястатусу,завданьіфункційспеціальнихмісій,яківизначеніяктимчасові,представляютьУкраїнуінаправляютьсядо іншої держави.

Згідно з регламентомВерховноїРади,післянакладенняветопрезидентаінаправлення впарламентпропозиційщодо законопроектурезультатиголосуваннязаньоговважаютьсяскасованимиівідкриваєтьсяпроцедурайогоповторногорозглядувпарламенті.

Якранішеповідомлялося,всічніКабінетміністрівприйнявпостановупро обов'язок дипломатів проходити перевірку у психіатра. Частинадипломатіввважаєцеобразою,аекспертипропонуютьперевіритищейдепутатів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти