Порошенко ветував закон про електронні декларації про доходи

12 березня 2016, 22:17

Президент просить Раду повторно розглянути законопроект

Президент Петро Порошенко наклав вето на закон про електронне декларування доходів, раніше прийнятий Верховною Радою.

"Я прийняв рішення, що заветую закон, який сьогодні надійшов з парламенту і подаю законопроект від імені президента, який визначаю як невідкладний і прошу парламент розглянути його у вівторок", – заявив він в ході зустрічі з представниками громадських організацій.

Він підкреслив, що розроблені його адміністрацією і громадянським суспільством пропозиції були підтримані представниками Євросоюзу.

Президент також повідомив, що серед основних змін, які пропонуються, обов'язок всіх чиновників подати електронні декларації в 2016 році. Так само в цьому році вводиться кримінальна відповідальність за значні порушення в декларуванні. Порошенко вважає, що цей документ допоможе Україні продовжити боротьбу з корупцією.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада 238 голосами підтримала законопроект, яким вводиться електронне декларування майна для чиновників.

Закон про електронне декларування – один з чотирьох законів з "безвізового пакету", необхідних для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом. Верховна Рада прийняла його 16 лютого з поправками ініціатора документа – позафракційного народного депутата Вадима Денисенка.

Відповідно до законопроекту, електронна система надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі або в органах місцевого самоврядування, запрацює вже в 2016 році.

Відповідно до внесених з голосу змін до статті Кримінального кодексу, надання недостовірної інформації при декларуванні буде каратися позбавленням волі на строк до двох років із забороною обіймати відповідні посади на строк до трьох років. За словами В. Денисенка, дана стаття КК вступає в силу з 1 січня 2017 року.

За словами автора законопроекту, зміни також стосуються положення, згідно з яким в декларацію потрібно вносити відомості про цінне майно в разі, якщо вартість нерухомого майна перевищує 150 мінімальних заробітних плат (в нині чинному законодавстві – 50 мінімальних заробітних плат).

Змінами до законодавства також передбачено, що не підлягають декларуванню готівкові грошові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інші небанковие фінустанови, позичені третіми особами кошти і активи в дорогоцінних банківських металах, сукупна вартість яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат .

Закон вилучає положення, що обмежує час прийняття Національним агентством з питань запобігання корупції рішення про початок роботи системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі, або в органах місцевого самоврядування, як це передбачає закон про запобігання корупції. Ухвалення закону дозволить вже в 2016 році подавати і оприлюднити декларації в електронному вигляді.

В кінці лютого стало відомо, що щодо закону про електронне декларування тривають консультації з Європейською комісією.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти