Порошенко ветував закон про держпідтримку українського кінематографу

18 листопада 2016, 10:37

Президент вніс до документа свої пропозиції і повернув його до парламенту на розгляд

Президент України Петро Порошенко скористався правом вето і повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", ухвалений парламентом 22 вересня. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Президент наголошує на необхідності посилення державної підтримки кінематографії в Україні. "Розвиток і реформування національного кінематографу передбачені Стратегією сталого розвитку "Україна-2020". Сьогодні відбуваються позитивні зрушення в сфері кіно – щорічно збільшується бюджетне фінансування на створення і розповсюдження національних фільмів. В прокат виходять різножанрові стрічки, які успішно представляють кінематограф України на престижних світових і європейських фестивалях, реалізується програма з відновлення української класики і, що дуже важливо, зростає глядацький попит на вітчизняні фільми. Крім того, проектом державного бюджету України на 2017 рік передбачено 500 млн грн на розвиток українського кінематографа", – зазначили в прес-службі.

Глава держави зазначає, що закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні", який надійшов на підпис, "безумовно, має ряд позитивних норм, які сприятимуть створенню умов для розвитку кіновиробництва, впровадженню прозорих процедур здійснення фінансування проектів, закладе основи для забезпечення прав інтелектуальної власності тощо".

Разом з тим президент повернув цей закон до Верховної Ради з пропозиціями для доопрацювання з метою приведення його положень у відповідність до вимог Конституції України, Бюджетного кодексу України, а також узгодження з нормами інших законодавчих актів.

Президент вважає за доцільне доопрацювати запропонований законом механізм надання державної субвенції для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб'єктом кінематографії при виробництві фільму, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством, виклавши його в окремому законі.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником
Реклама

Глава держави сподівається, що парламент найближчим часом доопрацює закон з урахуванням внесених пропозицій.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (реєстраційний номер 3081-д). Законом передбачено, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України. Фінансова підтримка кінематографії може здійснюватися за рахунок грантів, подарунків, благодійних внесків, пожертвувань і коштів місцевих бюджетів. Законом також передбачено надання державної субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного та т.п.), обсяг якої не може перевищувати 80 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва фільму.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти