Порошенко затвердив "Стратегічний оборонний бюлетень України"

6 червня 2016 15:54

Документ спрямований на забезпечення практичної реалізації положень Воєнної доктрини та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони

Президент Петро Порошенко підписав Указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про Стратегічний оборонний бюлетені України". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Реклама

Глава держави постановив ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про Стратегічний оборонний бюлетені України", яким схвалив відповідний документ.

Стратегічний оборонний бюлетень України є документом оборонного планування, розробленим за результатами оборонного огляду з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року.

Бюлетень спрямований на забезпечення практичної реалізації положень Воєнної доктрини України та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, визначає стратегічні та оперативні цілі оборонної реформи та очікувані результати їх досягнення з урахуванням актуальних військово-політичних загроз і викликів. Визначає шляхи досягнення цілей оборонної реформи, зокрема щодо збільшення можливостей сил оборони, активну участь в реалізації Спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу і активну співпрацю з НАТО в досягненні критеріїв, необхідних для набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

Стратегічний оборонний бюлетень послужить дорожньою картою оборонної реформи з визначенням шляхів її впровадження на основі і принципах, якими керуються держави – члени НАТО.

Реклама

На основі Стратегічного бюлетеня розробляються і реалізуються Державна програма розвитку ЗСУ, державні програми розвитку інших складових сил оборони, державних цільових оборонних програм, спрямовані на створення нових і модернізацію існуючих систем, комплексів і зразків озброєння і військової техніки, будівництво важливих військових об'єктів, вирішення інших проблем в сфері оборони.

Комітетом реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил до підготовки Стратегічного бюлетеня України було залучено центральні органи виконавчої влади, наукові установи, громадські організації, вітчизняні та іноземні експерти з питань оборони, в тому числі експерти Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи високого рівня і представники Офісу зв'язку НАТО в Україні.

Згідно з Указом, Кабінету Міністрів України необхідно забезпечити розробку і внесення в установленому порядку законопроектів і програмних документів, спрямованих на реалізацію положень Стратегічного оборонного бюлетеня України.

Контроль за виконанням Указу покладено на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти