Порошенко затвердив рішення РНБО щодо фінансування сектора оборони і безпеки

25 квітня 2019, 16:44

РНБО запропонувала підвищити грошове забезпечення для військових і силовиків, а також збільшити витрати на оборону

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення про внесення пропозиції до Бюджетної декларації на 2020-2022 роки за статтями, пов'язаними з фінансуванням сектора оборони і безпеки країни. Президент Петро Порошенко своїм указом затвердив це рішення.

Реклама

Так, згідно з рішенням, Міністерство фінансів повинно буде передбачити в Бюджетній декларації на 2020-2022 рокивидатки на безпеку та оборону України в обсязі не менше 5% від ВВП.

У свою чергу Кабінету міністрів доручається забезпечити належне фінансування сектора безпеки і оборони за наступними напрямами:

 • розвиток сектора безпеки і оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО і ЄС;
 • вдосконалення планування і управління ресурсами в сфері безпеки і оборони;
 • створення об'єднаної системи логістики та вдосконалення системи медичного забезпечення військ (сил);
 • створення і забезпечення функціонування системи управління силами оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО;
 • підтримка існуючих можливостей, а також підвищення можливостей ЗСУ;
 • розвиток озброєння, військової та спеціальної техніки;
 • створення і освоєння виробництва озброєння, військової техніки, боєприпасів і продуктів спеціальної хімії, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння;
 • забезпечення функціонування та належного захисту об'єктів критичної інфраструктури;
 • реалізація державної політики в сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації системи спеціального зв'язку та захисту інформації;
 • посилення контррозвідувального забезпечення та боротьба з тероризмом;
 • розвиток розвідувальних можливостей України і створення розвідувального співтовариства України, забезпечення ефективної координації діяльності розвідувальних органів України;
 • належне кадрове забезпечення суб'єктів сектора безпеки і оборони та реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських.

В тренді
Прадіда Ентоні Блінкена в США називають українським письменником

Також Кабмін повинен підготувати і подати до Верховної Ради законопроект про внесення змін до держбюджету-2019 про збільшення розміру грошового забезпечення прикордонників, співробітників СБУ та Управління держохорони.

Реклама

Відзначимо, що в цілому витрати на підвищення обороноздатності і безпеки держави на 2019 рік у держбюджеті передбачені в сумі 211,9 млрд грн, що становить 5,38% від ВВП.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов називав головний пріоритет в обороні України. За його словами, у військових незабаром з'явиться озброєння, здатне знищувати ворога за сотні кілометрів

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти