Порошенко затвердив заходи щодо захисту майнових прав України у зв'язку з окупацією частини території

27 серпня 2015, 02:04

Президент дав доручення щодо захисту прав України в результаті окупації Криму

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким вводиться в дію рішення РНБО "Про стан реалізації заходів щодо захисту майнових прав та інтересів держави Україна у зв'язку з тимчасовою окупацією частини території України".

Реклама

Про це повідомила прес-служба глави держави.

Враховуючи необхідність додаткових заходів щодо захисту прав та інтересів, Кабмін має вжити невідкладних заходів щодо активізації роботи з відшкодування збитків, завданих тимчасовою окупацією частини території України.

Зокрема, ввести здійснення на постійній основі уточнення розміру збитків, завданих перешкодою реалізації державою Україна на території Криму права власності і майнових прав.

Спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень, іншими науково-дослідними установами – підготувати позиції України щодо захисту майнових прав та інтересів держави.

Реклама

Протягом місяця уряд також має вжити заходів для проведення переговорів з російською стороною щодо врегулювання спору між Україною і РФ щодо тлумачення і застосування Угоди між урядами двох країн про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Міністерство закордонних справ має невідкладно розпочати процедуру закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України, з метою врегулювання спору між Україною і Росією щодо тлумачення і застосування зазначеної Угоди.

А спільно з міністерствами юстиції, економічного розвитку і торгівлі, енергетики та вугільної промисловості та іншими зацікавленими державними органами – підготувати стратегію захисту прав та інтересів України щодо його тлумачення і застосування.

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Протягом трьох місяців Міністерство закордонних справ також має залучити експертів для збору, аналізу та підготовки доказової бази, необхідної для захисту прав та інтересів нашої держави.

На Міністерство юстиції покладено завдання щодо надання правової допомоги громадянам, права яких, у тому числі майнові, були порушені внаслідок тимчасової окупації частини території України.

Реклама

Міністерства закордонних справ, енергетики та вугільної промисловості спільно з міністерствами юстиції, оборони, інфраструктури, аграрної політики і продовольства за участю НАК "Нафтогаз України" повинні залучити кваліфікованих і високопрофесійних юридичних радників з метою захисту прав та інтересів України, пов'язаних з втратою, неможливістю використання державного майна, неотриманням доходів на території Криму в результаті їх тимчасової окупації.

Зокрема, військового майна військових частин, установ та організацій Збройних сил України, інших військових формувань, об'єктів газотранспортної й енергетичної систем, транспортної інфраструктури, об'єктів рибного господарства і флоту рибної промисловості.

Генеральна прокуратура України і Міністерство юстиції повинні інформувати громадськість про дії України, спрямовані на захист її майнових прав та інтересів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти