Порошенко затвердив Концепцію боротьби з тероризмом в Україні

5 березня 2019, 14:53

Головна терористична загроза для України виходить від Росії і бойовиків на окупованих територіях

Президент Петро Порошенко своїм указом затвердив Концепцію боротьби з тероризмом в Україні та доручив силовим структурам за два місяці розробити і затвердити відповідний план. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті глави держави указі №53/2019.

Реклама

У Концепції зазначається, що на сьогоднішній день найбільшу терористичну загрозу для України становить Росія, яка зацікавлена ​​в дестабілізації ситуації в державі, в тому числі шляхом інспірації сепаратистських проявів і всебічної підтримки диверсійно-терористичної діяльності т.зв. "ДНР" і "ЛНР". У документі згадуються терористичні атаки бойовиків на сході України, наприклад, обстріли мирних поселень.

У Глобальному індексі тероризму, який розробляється для визначення рівня вразливості держав до терористичних загроз, з початком війни на Донбасі Україна перемістилася з 51-го (2013 рік) на 21 місце (2018 рік) серед 163 країн.

Читайте також: Боротьба з тероризмом: чий досвід може перейняти Україна

Поширенню тероризму на території України сприяють такі чинники:

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена
  • активізація в Україні сепаратистських рухів і провокування таких настроїв в місцях проживання національних меншин;
  • агресивні дії Росії щодо України, в тому числі в Азово-Чорноморському регіоні;
  • наявність на території України великої кількості найбільш уразливих об'єктів можливих терористичних посягань;
  • зростання рівня злочинності, що пов'язано з незаконним обігом вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових і отруйних речовин та інших засобів масового ураження;
  • посилення інтересу до України з боку міжнародної організованої злочинності в сферах незаконної міграції, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, контрабанди зброї;
  • внутрішні міграційні процеси, в тому числі викликані війною, а також загострення міграційної кризи в світі.
Реклама

"Терористичні загрози, які стоять перед Україною, вимагають удосконалення функціонування загальнодержавної системи боротьби з тероризмом. В умовах гібридної війни потребує вдосконалення інституційний механізм координації діяльності суб'єктів боротьби з тероризмом, в тому числі шляхом уточнення завдань і функцій Антитерористичного центру при СБУ, оптимізації його організаційно-штатної структури", - йдеться в Концепції.

У документі президент відзначає серед основних принципів боротьби з тероризмом невідворотність покарання за участь в терористичному угрупованні, попередження терористичних актів, оснащення українських правоохоронців сучасними технічними засобами, інформування громадськості про загрозу і масштаби тероризму.

Як ми раніше повідомляли, СБУ попередила вісім терактів в Україні в 2018 році. Всього ж в період з 2016 по 2018 роки в Україні попередили 28 терористичних актів.

Читайте також інтерв'ю сайту "Сегодня" з експертом про тероризм у світі і Україні Олександром Кореньковим. Директор Міжнародного центру досліджень проблем безпеки розповів, чим тероризм відрізняється від побутового застосування насильства, як Росія "допомогла" Україні стати лідером в Європі за рівнем тероризму і як змінювався тероризм в ХХ столітті.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти