Порошенко затвердив доктрину інформаційної безпеки України

25 лютого 2017, 17:23

Документом покладається ряд завдань на МЗС, Міноборони, СБУ, Держслужбу спеціального зв'язку та захисту інформації, розвідувальні органи

Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) "Про доктрину інформаційної безпеки України" і затвердив доктрину.

Як повідомляє прес-служба президента України, документ набирає чинності з дня його опублікування.

"Необхідність прийняття доктрини інформаційної безпеки України обумовлена виникненням актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері, а також необхідністю визначення інноваційних підходів до формування системи захисту і розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації та вільного обігу інформації", – сказано в повідомленні.

Мета доктрини – уточнення принципів формування і реалізації державної інформаційної політики, перш за все з протидії руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв'язаної нею гібридної війни.

Документ визначає національні інтереси України в інформаційній сфері, загрози їх реалізації, напрями і пріоритети державної політики в інформсфері. Його правовою основою є Конституція України, закони України, Стратегія національної безпеки України, затвердженої указом Президента від 26 травня 2015 № 287, а також міжнародні договори, згоду на обов'язковість яких надала Верховна Рада.

Для реалізації Доктрини РНБО буде здійснювати координацію діяльності органів виконавчої влади щодо забезпечення національної безпеки в інформаційній сфері, з огляду на особливі умови і ведення проти України агресивної інформаційної війни не тільки на її території, але і в світі.

У зв'язку з цим Радбез також визначати ключові заходи відповідно до положень Доктрини.

Кабінет міністрів зобов'язаний забезпечувати здійснення інформаційної політики держави, фінансування програм, пов'язаних з інформнебезпекою, спрямовувати та координувати роботу міністерств, інших органів виконавчої влади в цій сфері.

На Міністерство інформаційної політики України покладаються організація та забезпечення моніторингу засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні.

Мінінформполітікі також зобов'язаний здійснювати моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері.

Міністерство повинно сприяти МЗС в донесенні і поданні офіційної позиції України в іноземних засобах масової інформації.

Доктриною також покладається ряд завдань на МЗС, Міноборони, СБУ, Держслужбу спеціального зв'язку та захисту інформації, розвідувальні органи, Національний інститут стратегічних досліджень.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти