Порошенко тонко підколов Путіна томосом: Кощій точно знає, в якому яйці голка

14 жовтня 2018 12:55

Lozinsky Artem

Реакція Москви на дії Києва і Фанара показує, що ми на правильному шляху

Президент Петро Порошенко впевнений, що питання єдиної помісної церкви в Україні є питанням національної безпеки.

Про це заявив у неділю, 14 жовтня, на Софійській площі в Києві перед подячним молебнем за Україну.

"Питання томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Це питання нашої незалежності. Це питання нашої національної безпеки. Це питання нашої державності. Це питання всієї світової геополітики. І якщо це не так, то чому тоді рішення Вселенського патріарха позавчора обговорювалася на Раді безпеки Російської Федерації під головуванням Путіна?", - сказав він

Порошенко порівняв
обговорення питання надання Україні автокефалії на Радбезі РФ зросійськоюказкою:"Кощійточнознає,детаголка,вякомуяйці,вякійскринііпідякимдубом".

Реклама

За словами глави Української держави, "реакція Москви на дії Києва і Фанара свідчить про те, що ми на правильному шляху".

Порошенко зазначив, що автокефалія є частиною державної проєвропейської і проукраїнської стратегії, яку Україна послідовно впроваджує в життя останні чотири роки і буде впроваджувати далі.

"Автокефалія – найвагомішою подією, з того ж ряду, що і наше прагнення вступити в ЄС і НАТО, Угода про асоціацію, безвіз, вихід з СНД, відмова від оманливого договору про дружбу з Росією. Все це – основа нашого власного шляху розвитку, розвитку держави Україна і розвитку нашої української нації", – заявив президент
.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв позитивне рішення по Українській церкві,хочасамтомосне був отриманий.Згідно з рішенням,Вселенськийпатріархпродовжуєпроцедурунаданнятомосу,аотримаєйогоУкраїнськацерквапіслязавершенняпроцесуоб'єднання.

Не пропусти!
Нідерланди – Австрія: онлайн-трансляція матчу суперників України на Євро-2020
Депай vs Алаба, Нідерланди vs Австрія

УсвоючергуСвятіший ПатріархКиївськийівсієїРуси-УкраїниФіларетпідтвердив,щоотримання томосу буде після об'єднання церков в Україні. Зайогословами,УПЦповиннавиконатикількаумовВселенськогопатріархату.Вінзазначив,щодлястворенняєдиноїправославноїцерквивУкраїні"потрібнооб'єднатисятрьомцерквамводну",ітількитодібудеотриманаавтокефалія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти