Порошенко: Томос став ще одним актом проголошення незалежності України

1 грудня 2018, 15:08

Президент запевнив, що кожен віруючий сам вибере, до якої церкви йому ходити

Президент України Петро Порошенко назвав Томос про автокефаліюукраїнської церквищеоднимактомпроголошеннянезалежності.Прицьомуглавадержавипідкреслив,щоавтокефальнацерква небудедержавною,івіруючісаміобиратимуть,до якої церквиходити.

Реклама

Про це глава держави заявив у своєму зверненні з нагоди річниці Всеукраїнського референдуму про незалежність.

"Томос про автокефалію – це ще один акт про проголошення незалежності України. Саме тому ми говоримо про нього в річницю референдуму про незалежність", - сказав він.

Порошенко підкреслив також, що "автокефальна православна церква України не буде державною".

"Держава гарантує конституційне право свободи віросповідань, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з Російською церквою. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити", - запевнив президент.

Варто нагадати, що 1 грудня 1991 року, в один день з першими виборами президента, відбувся Всеукраїнський референдум, на якому громадянам країни пропонувалося висловитися щодо незалежності України.

Свою підтримку Акту проголошення незалежності висловили 90,32% українців, які взяли участь в референдумі.

Нагадаємо
11 жовтняСинодВселенськогопатріархатуприйнявпозитивнерішенняпоУкраїнській церкві, хочасамТомосне був отриманий.Згідно з рішенням,процедуранаданняТомосу,Українідляотриманняавтокефаліїтребалишеоб'єднанняцерков.

ПіслярішенняпоТомосуочікуєтьсяпроведенняОб'єднавчогособору.Якрозповідавранішеречник Київської патріархіїЄвстратійЗорямісцем об'єднанняцерковможестатисоборсвятої Софіїв Києві.

В тренді
З'явилося два вакантних місця: ЦВК оголосила ще одні довибори в Раду

Планувалося,щоОб'єднавчийсоборбудескладатися з41архієреяКиївськогопатріархату,12архієреївАвтокефальноїцерквиі10архієреївМосковськогопатріархату.Однак,яквжевідомов УПЦ МП заявили, що небудутьприєднуватисядоєдиноїцеркви в Україні.

Реклама

Також раніше стало відомо, як буденазиватисяоб'єднанацерква в Україні. Святійший патріархКиївськийівсієїРуси-УкраїниФіларетназвавдваваріанти.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти