Порошенко вирішив повністю заборонити офшори в Україні

6 квітня 2016, 11:25

Президент запевнив, що його діяльність абсолютно прозора і законна

Президент Петро Порошенко заявив, що готує реформи, які унеможливлять в Україні використання офшорів. Про це він заявив виступаючи в Національному прес-клубі Японії.

Реклама

"Я планую реформи, які зроблять абсолютно неможливим використання офшорів в Україні", – сказав він.

При цьому президент заявив, що особисто його діяльність, пов'язана з офшорами, була абсолютно прозора і непротівозаконна.

"Ми трансформували мої активи, і вони (банк Ротшильд) погодилися керувати за сліпою домовленістю моїми активами, щоб їх можна було відокремити від моєї діяльності на період президентства", – пояснив український президент, додавши, що "зробив це не для мінімізації податків, а щоб це була прозора діяльність".

Виступаючи в Японії Порошенко також заявив, що у його компанії Roshen немає офшорів і необхідності в розслідуванні немає. За словами глави держави, він досі не продав свою компанію Roshen через те, що не може знайти покупців.

Реклама

Панамський скандал і Порошенко

Порошенко після вступу на посаду президента України заявляв про намір продати свої активи, для чого він найняв інвестиційні компанію Rothschild і ICU. Однак у зв'язку з відсутністю покупців 14 січня 2016 року він заявив про підписання договору, за яким передав свою частку в корпорації "Рошен" в незалежний "сліпий" траст (blind trust).

В рамках проекту "Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності" (OCCRP) на підставі масиву отриманих від анонімного джерела матеріалів про офшори представників світової еліти була оприлюднена інформація, що 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована фірма Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є Порошенко. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка в свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV. При цьому в опублікованій інформації також вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen.

В тренді
Вирішував із Путіним кримські справи і хотів платити податки в РФ. Баканов про підозру Медведчуку

Серед висловлених претензій до глави держави – відсутність в його деклараціях про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014-2015 рр. інформації про створення Prime Asset Partners Limited (BVI).

Позиція президента

Реклама

Юридичний і фінансовий радники Порошенко заявили про повну законність операцій, здійснених ними за дорученням свого клієнта, підкресливши, що створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів Порошенка в управління авторитетної міжнародної трастової структурі.

Вони уточнили, що компанія Prime Asset Partners Limited (BVI) спочатку помилково була створена з номінальною вартістю акції $ 1, однак на наступний день після створення помилка була виправлена, і акції були перевипущена на акції без номінальної вартості. Радники пояснили, що в такому випадку відсутня необхідність отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку України, так як капітал з країни не виводиться.

За їх словами, у створеній компанії відсутній банківський рахунок і ніякі операції через неї не здійснюються, а після передачі активу в blind trust одержувачем виплат як і раніше буде не офшорна, а українська юридична особа, тому всі прибутки відповідно до законодавства та банківським регулюванням будуть залишатися в Україні і податки сплачуватимуться тут же.

Крім того, радники заявили, що створення іноземної структури не впливає на оподаткування компаній групи "Рошен" в Україні, яка продовжує платити податки відповідно до законодавства.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти