Порошенко: Реформа освіти – є одним з перших пріоритетів

31 березня 2017, 21:11

За словами президента, школа повинна навчити українських дітей мислити, самостійно приймати рішення

Президент України Петро Порошенко вважає, що сучасна середня освіта в Україні має орієнтуватися не на накопичення знань, а на їх практичне застосування та реалізацію.

Реклама

Як повідомляє прес-служба президента України, під час засідання Національної ради реформ у п'ятницю Порошенко підкреслив, що питання якісної та сучасної освіти в Україні – це питання надзвичайної відповідальності і важливості.

За словами президента, близько 10 млн українських громадян зараз навчаються в середній школі, в системі професійно-технічної освіти, у вищій школі.

"Питання освіти є топ-пріоритетом для нашої держави... Реформа освіти – є одним з перших пріоритетів", – заявив Порошенко, зазначивши, що вмілий і талановитий народ – головний капітал і надбання держави, який зробить Україну конкурентоспроможною та інноваційною.

Глава держави підкреслив, що отримання базових знань і вмінь, визначення всієї подальшої освітньої траєкторії, формування самої людини відбувається в двох інститутах – в сім'ї і в школі.

Реклама

"Україна має розгалужену мережу загальноосвітніх навчальних закладів, успадковану ще від радянських часів. Розгалужена мережа – це плюс. Але точно є і мінуси. Ця розгалужена мережа не відповідає вимогам сучасності", – вважає президент.

В тренді
Підозра Медведчуку: куму Путіна інкримінують серйозну статтю
Віктор Медведчук. Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Він додав, що в сучасній освіті базові знання, з урахуванням розвитку світу, повинні оновлюватися. Раніше це відбувалося кожні 50 років, потім – кожні 40 років, потім – кожні 30. Сьогодні це вимагає певного оновлення з основних видів науки кожні 5-10 років. "І вже старими підручниками, без застосування сучасних інтерактивних методів навчання, ми обійтися не зможемо", – зазначив президент.

Тому, на його думку, існує великий суспільний запит на реформування передусім середньої освіти. "Школа повинна стати не тільки джерелом знань, а й навчити наших дітей вчитися, думати, мислити, самостійно приймати рішення. Це можливо один з найважливіших уроків, який вони повинні винести зі школи. Упевнений, що вони повинні орієнтуватися не на накопичення знань, а на їх практичну реалізацію, практичне застосування", – сказав Порошенко.

Президент також зазначив, що необхідно забезпечити рівний доступ до якісної освіти всім дітям незалежно від їхнього місця проживання, соціального статусу або фізичних можливостей.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти