Порошенко розповів, як Україна бореться з корупцією

9 липня 2018 19:32

Глава держави сподівається, що наступний український парламент підтримуватиме ефективність Антикорупційного суду на належному рівні

Президент України Петро Порошенко розповів на саміті Україна-ЄС про те, якою він бачить подальшу боротьбу України з корупцією.

"Процес боротьби з корупцією – це саме те, що робила держава протягом останніх кількох років. Ми створили Антикорупційний суд. Це те, що було визнано європейським суспільством. Ми також створили Антикорупційне бюро, спеціальний офіс розслідувань, Національне агентство з протидії корупції, яке займається з'ясуванням яким чином відбувається корупція в банківській сфері, перевіряє електронні декларації депутатів і чиновників. І, звісно, це все відбувається незважаючи на те, чи є той хто перевіряється, членом парламенту від правлячої коаліції. Ніхто не застрахований від того, що може постати перед судом", – зазначив президент.

Реклама

За словами глави держави, значущим етапом боротьби з корупцією в країні стало створення Антикорупційного суду.

"Визнаючи ефективність цього закону (про Антикорупційний суд. – Ред.), я тримаю пальці схрещеними, щоб наступний парламент також підтримав і закон і засвідчив ту ефективність Антикорупційного суду, яку ми побачимо в майбутньому. Минулого тижня парламент також підтримав мій закон зі створення Антикорупційного суду, і ті антикорупційні зміни в судовій системі, які створять умови для того, щоб у нас була нова юридична і судова система", – зазначив Порошенко.

Президент Євроради Дональд Туск також зазначив, що Євросоюз відчуває, що в Україні відбуваються позитивні зрушення, але "наразі не можна сказати, що Україна – антикорупційна".

Зазначимо, що поки Антикорупційний суд не створений, навколо нього вже спалахнула нова суперечка. Активісти впевнені, що топ-корупціонери уникнуть покарання, але законодавці це заперечують. На думку громадськості, в ухваленому законі щодо антикорупційного суду виявилася правка, про яку до цього не було чутно, і вона може серйозно змінити ситуацію.

У свою чергу, голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард розповіла, чого МВФ очікує від Києва. Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду наполягає на відновленні норми про розгляд Антикорупційним судом всіх справ в його юрисдикції, включаючи апеляції на рішення судів першої інстанції.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти