Порошенко прийняв рішення щодо скандалу з ракетами КНДР

22 серпня 2017 16:57

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

События на ТК Украина

Робоча група прийшла до висновку, що Росія намагалася дискредитувати Україну і відвести від себе підозри у можливому пособництві КНДР

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ підняти питання щодо скандалу з ракетами КНДР, в який потрапила Україна, на засіданні Ради Безпеки ООН, а також оприлюднити результати розслідування щодо цього інциденту, повідомляє прес-служба глави держави.

Реклама

Він прийняв доповідь про підсумки роботи робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної в статті видання "The New York Times" від 14 серпня 2017 року і подякував за проведену роботу членам групи.

Так, секретар РНБО, керівник робочої групи Олександр Турчинов доповів главі держави, що на виконання його доручення, робоча група провела перевірку оприлюдненої американським виданням інформації щодо можливої передачі українським заводом "Південмаш" ракетних технологій, зокрема ракетних двигунів РД-250 в Північну Корею.

"За підсумками проведеної роботи і на підставі наданих державними органами матеріалів, робоча група констатує – існуюча система державно-експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передачі таких товарів до країн, щодо яких введено відповідні санкції Ради безпеки ООН", – підкреслив Турчинов.

Члени групи констатували, що Україна сумлінно і послідовно дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань.

Реклама

"Агресія Росії проти України здійснюється сьогодні в формі гібридної війни, в ході якої Росія, крім ведення бойових дій, потужно використовує ретельно сплановані інформаційні провокації для системної дискредитації України як надійного і партнера. Робоча група вважає статтю у виданні The New York Times елементом інформаційного прикриття і відволіканням уваги світової спільноти від ймовірної участі Російської Федерації в реалізації північнокорейських ракетних програм. Робоча група одноголосно прийшла до аргументованих висновків, які повністю спростовують причетність України до реалізації програм з розробки балістичних ракет у Північній Кореї", – заявив секретар РНБО.

У свою чергу Порошенко дав доручення МЗС підняти це питання на засіданні Радбезу ООН.

"З урахуванням висновків комісії, хочу доручити Міністерству закордонних справ України підготувати групу експертів і ініціювати розгляд цього питання на закритому засіданні Ради безпеки ООН. Окремо потрібно оприлюднити висновки робочої групи та Міжвідомчої комісії та проінформувати наших міжнародних партнерів і ініціювати проведення аналогічного розслідування відповідними країнами. В першу чергу, таку ж відкритість повинна продемонструвати Російська Федерація", – додав президент.

Нагадаємо, нещодавно іноземні ЗМІ, зокрема The New York Times, поширили дані дослідження, згідно з яким допускається можливість того, що нібито український завод "Південмаш" (Дніпро) причетний до передачі ракетних технологій Північній Кореї.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти