Порошенко запропонував залишити парламенту право контролю над ГПУ

27 січня 2016, 22:00

Він закликав народних депутатів до активізації роботи

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками фракцій та груп Верховної Ради підтримав рішення про відновлення депутатського контролю над Генеральною прокуратурою.

Реклама

"Мною було прийнято рішення відновити парламентський контроль над Генеральною прокуратурою, у проекті повернути право Верховної Ради висловлювати недовіру, що тягне за собою відставку генерального прокурора", – цитує П. Порошенка прес-служба президента України в середу.

Глава держави нагадав, що вчора у парламент надійшов новий проект змін до Конституції України в частині правосуддя, який передбачає відновлення контролю Верховною Радою над Генеральною прокуратурою України.

Президент України також додав, що цей законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді в разі непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість у підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

При цьому, як повідомляється, президент зазначив, що проект відповідних конституційних змін готувався довго і ретельно, його обговорення було глибоким за змістом і широким за охопленням експертів, політиків, громадських діячів, ЗМІ.

Реклама

Він зазначив, що Венеціанська комісія також дала позитивний відгук щодо цього документа.

В тренді
Міністра економіки Петрашко відправлено у відставку
Ігор Петрашко. Фото: facebook.com/mineconomdev
В тренді
Рада звільнила міністра інфраструктури Криклія
Владислав Криклій. Фото: facebook.com/vladkryklii
В тренді
Обшук у будинку Кличка: силовики знайшли контрабандного пального на 100 млн
Силовики провели у будинку Віталія Кличка спільну операцію

"Ми отримали дуже позитивний відгук, хоча Венеція не підтримала пропозиції про тотальне звільнення суддів", – зазначив П. Порошенко і додав, що був знайдений інший спосіб очищення судової системи – через поступове персональне оцінювання кожного судді.

"Таким чином, ми робимо все, щоб забезпечити незалежність судової гілки влади, в першу чергу, від корупції, і друге – від політичного втручання", – зазначив президент.

Він закликав народних депутатів до активізації роботи: "Ми доклали чимало зусиль для створення нової правоохоронної системи. Але люди не відчують ефекту нової правоохоронної системи, доки не будуть упиратися в судову стіну беззаконня, несправедливості та корупції. Отже, дуже розраховую на вашу підтримку".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти