Порошенко доручив перевірити законність надання українського громадянства Новинському

26 квітня 2016 21:29

Петиція щодо громадянства Новинського набрала 25 тисяч підписів

Президент України Петро Порошенко звернутися в Державну міграційну службу про необхідність перевірки підстав надання українського громадянства народному депутату Вадиму Новинському.

Реклама

Про це він заявив у відповіді на петицію, розміщену на сайті президента, яка набрала більше 25 тис. підписів.

Ініціатор петиції вимагає судового розгляду законності надання Новинському громадянства України.

"Відповідно до статті 25 Конституції України громадянин України не може бути позбавлений громадянства. Разом з тим статтею 4 Конституції передбачається, що підстави припинення громадянства України визначаються законом. Таким законом на сьогодні є Закон України "Про громадянство України" (далі – Закон)", – йдеться у відповіді президента.

"Підстави для втрати громадянства України визначені у статті 19 Закону. До них віднесені добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття; набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів; добровільний вступ на військову службу іншої держави, яка відповідно до законодавства цієї держави не є військовим обов'язком чи альтернативною (невійськовою) службою", – заявив Порошенко.

Не пропусти!
Англія – Шотландія: онлайн-трансляція найстарішого дербі на Євро-2020
Збірна Англії проти Шотландії
Реклама

За його словами, статтею 24 Закону передбачено центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження стосовно осіб, які проживають на території України, зокрема щодо підготовки подання про втрату особами громадянства України і разом з необхідними документами надсилання їх на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства.

"Таким органом на сьогодні є Державна міграційна служба України. Отже, у разі надходження на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства матеріалів щодо припинення громадянства України В. Новинського вони будуть розглянуті мною як главою держави і буде прийнято рішення згідно з законодавством", – підкреслив президент.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти